Vladimír Maňka: Kotlebove rekordy

Vladimír Maňka: Kotlebove rekordy
Na sociálnych sieťach, a prebrali to aj niektoré alternatívne médiá, sa objavil Kotlebov článok: “Bez kvalitných ciest sa chudoba na Slovensku nikdy neodstráni”. M. Kotleba “ukazuje”, ako v banskobystrickom kraji rieši zamestnanosť, keď investuje “rekordné” čiastky do opráv ciest.

Komentár pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk pripravil europoslanec Vladimír Maňka.

Ľudia by mali vedieť, aká je pravda.

Z čoho vlastne mal M. Kotleba prebytok 10,3 mil. eur v roku 2015? Štyri milióny eur prebytku vzniklo z toho, že svoj vlaňajší plán splnil len na 60%. Nevybudoval to, k čomu sa zaviazal. Tak mu tie peniaze jednoducho zostali na účte.

Okrem toho vlani dostal od štátu o 8,2 milióna eur viac z výberu daní, ako v roku 2014, lebo štát dobre hospodáril.

Vlastnou zásluhou hospodárenia kraj vlastne žiadny prebytok nevytvoril.

K jeho rekordu: Nie je to rekord kraja! Je to len jeho osobný rekord. Pred nástupom M. Kotlebu sme v kraji ročne investovali podstatne viac, hoci bola kríza a štát nám z daní dal o desiatky milónov eur menej, ako teraz jemu. Pre porovnanie – v roku 2013 sme investovali takmer štyrikrát viac, ako on investoval vlani. Jeho rekord, ak ho splní, bude o viac ako 100% nižší, ako sme investovali v roku 2013.

Iróniou je, že na jednej strane sa M. Kotleba chváli osobnými rekordami, ku ktorým ho našťastie dotlačili poslanci samosprávneho kraja, kým na strane druhej práve on osobne pripravil obyvateľov banskobystrického kraja o 100 miliónov eur z eurofondov.

Pred nástupom M. Kotlebu sme v kraji vybudovali stovky kilometrov nových ciest, kruhové objazdy, úplne nové mosty za desiatky miliónov eur. Rovnako to bolo aj s investovaním do škôl, či ostatných zariadení v kraji. Pritom sme znížili zadĺženie kraja z 37% na 30%. Pred nástupom M. Kotlebu sme zateplili školy, internáty, domovy sociálnych služieb, domovy dôchodcov a ostatné budovy. Preto sa dnes môže chváliť, že šetrí stovky tisíc eur ročne za kúrenie.

Na celej veci je žalostné, že M. Kotleba neinvestovaním devastuje cestnú a mostnú infraštruktúru, budovy škôl a sociálnych zariadení. V budúcnosti oprava ciest a mostov bude stáť mnohonásobne viac. Budú sa na ňu skladať všetci obyvatelia. Ľudia si to dnes ešte možno neuvedomujú…

Zdroj: noviny.sk/europskenoviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:35 Život s Helen
14:15 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
16:30 Denník princeznej
12:00 NOVÉ BÝVANIE
13:25 Bud - volejbalista
15:15 Zvedený učiteľkou
12:10 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
13:25 Keď je pečenie umenie III.
14:00 Keď je pečenie umenie III.
13:00 Kikirikí
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
11:40 Skleněné peklo
13:25 Vzpomínky na Manhattan
15:05 Hříšný tanec