Kauza Rapid life sa zamotáva. Bývalí šéfovia sa zbavujú viny

Kauza Rapid life sa zamotáva. Bývalí šéfovia sa zbavujú viny

BRATISLAVA / Kauza Rapid life sa zamotáva stále viac. Po dňoch mlčania v piatok opäť prehovorili ľudia, pod ktorých vedením sa poisťovňa dostala do obrovských problémov. Celú vinu hádžu na Národnú banku Slovenska. Ozvali sa však už aj prví politici, ktorí požadujú nápravu. No a poškodení klienti stále ostávajú v patovej situácii.

"Dominantným problémom je škoda, ktorú spôsobila Národná banka," povedal bývalý predseda predstavenstva, Peter Talán. 

Obohratá fráza, ktorú dookola opakuje bývalý čelný predstaviteľ poisťovne Rapid life. Tvrdí, že ak by im najvyššia banková inštitúcia peniaze vyplatila, žiadne problémy by pre nich nenastali.

Bývalý šéf poisťovne sa stále odvoláva na spor s Národnou bankou Slovenska (NBS). Talán tvrdí, že aj dnes má Rapid life majetok, ktorým by mali uspokojiť poškodených klientov.

"V majetku poisťovne je minimálne 32-miliónová istina, ako pohľadávka voči NBS," povedal Talán. 

Úplne iný názor na pohľadávku však má nútená správkyňa, ktorá v Rapid life zabavila celé účtovníctvo.

"Pohľadávka už nie je evidovaná v účtovníctve. A po druhé, občania, sporitelia nemajú byť čo zaťahovaní do súdnych sporov či už s NBS, Ministerstvom financií, alebo kadekým," vysvetlila správkyňa Irena Sopková. 

"Pozrime sa na toho pána Talána čo spravil. Túto pohľadávku 50 miliónovú, ktorá ešte nie je ani právoplatne vysúdená už predal vlastnému synovi za 3 eurá. To je podvod jak bič," myslí si predseda opozičného hnutia, Boris Kollár. 

Celú tlačovú konferenciu hnutia Sme rodina si môžete pozrieť v nasledujúcom videu: 

Poslanec Boris Kollár hovorí o tom, že pohľadávka, ktorou operujú zástupcovia Rapid life bola vytvorená umelo a špekulatívne. Dokonca hovorí o tom, že takto chcú okradnúť klientov, ale aj štát.

"Peniaze, ktoré vyzbierali od ľudí vytunelovali, rozhádzali a doviedli tú spoločnosť do tohto stavu. No a teraz tlačíme štát aby to zaplatil," dodal na tlačovej konferencii Kollár. 

Zástupcovia banky však akékoľvek obvinenia na svoju adresu odmietajú. A pokračujú vo svojich obranných aktivitách ďalej.

"Odporučím môjmu klientovi, aby podal NBS návrh na odvolanie správkyne z jej funkcie," povedal právny zástupca bývalého vedenia poisťovne Rapid life, Martin Bezák. 

"Poškodili 15 tisíc klientov, ktorí až mojou činnosťou získali správne informácie a vedia, čo vlastne Rapid poisťovňa pre nich pripravila," myslí si Sopková. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
11:00 Policajti v akcii
08:25 Stratené duše II.
09:20 Stratené duše II.
10:35 Prvé oddelenie
08:10 Divoké kone
09:45 Divoké kone
10:45 Prvé oddelenie
09:05 Ovečka Shaun
09:15 Ocko hrdina
09:20 Labková patrola I.
09:05 Život je jízda...
10:50 Zůstaň nablízku
12:35 Zrodila se Astrid