Zatiahnuté
Bratislava
Etela
22.2.2024
V metre vyčíňal strelec. Zomrel jeden človek, päť ľudí bolo zranených
Zdielať na

V metre vyčíňal strelec. Zomrel jeden človek, päť ľudí bolo zranených

NEW YORK / Pri streľbe v newyorskom metre vyvolanej sporom dvoch skupín mladých ľudí zomrel jeden človek a päť ďalších bolo zranených. S odvolaním sa na políciu o tom informujú americké médiá. Strelca podľa nich policajti zatiaľ nedopadli. Zranenia štyroch ľudí sú vážne, uviedla polícia podľa agentúry AP.

Streľbou podľa polície vyvrcholil spor dvoch skupín mladíkov na nástupišti jednej zo staníc vo štvrti Bronx počas popoludňajšej dopravnej špičky okolo 16.30 h miestneho času (22.30 h SEČ).

New York Post uviedol, že zaznelo najmenej desať výstrelov a obeťou je 34-ročný muž, ktorý s hádkou nemal nič spoločné. Postrelené bolo 14-ročné dievča, o rok starší chlapec a traja dospelí vo veku 28, 29 a 71 rokov. "Nemyslíme si, že išlo o náhodnú streľbu," povedal novinárom šéf newyorskej dopravnej polície Michael Kemper. Policajti nevylučujú, že strelcov bolo viac. Po páchateľovi či páchateľoch zatiaľ pátrajú.

New York v posledných rokoch zaznamenáva pokles násilnej kriminality aj počtu vrážd, ktorý predtým vzrástol v čase pandémie covidu-19. Ľudí zranených či usmrtených streľbou vlani oproti roku 2022 ubudlo o 39 percent. Počet zastrelených v metre sa znížil z predvlaňajších desiatich na päť, uviedla AP.

Koncom januára v Chicagu spustili maskovaní útočníci streľbu na skupinu študentov, ktorým sa skončilo vyučovanie:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy