Chlapec (11): Nebo existuje, stretol som tam sestru

04.03.2011 07:34 Noviny.sk Zahraničie

Chlapec (11): Nebo existuje, stretol som tam sestru

Ako 4-ročný prežil klinickú smrť, na ktorú nikdy nezabudne. Colton Burpo z americkej Nebrasky počas operácie slepého čreva takmer prišiel o život. Keď sa však napokon po niekoľkých hodinách prebral, svojim rodičom vyrozprával neuveriteľný príbeh o „skutočnom“ nebi...

Colton sa stal obeťou fatálneho zlyhania lekárov, keď mu namiesto akútneho zápalu slepého čreva diagnostikovali bežné nachladnutie. Rodičia sa preto rozhodli, že výlet do Colorada neodložia. Po návrate z dovolenky sa však Coltonov zdravotný stav natoľko zhoršil, že musel absolvovať operáciu.

Všetko nasvedčovalo tomu, že vývoj chlapčekovho zdravotného stavu môže byť nevyspytateľný. Rodičia Sonja a Todd čakali najhoršie. Ale nestalo sa. Colton vyčerpaný z operácie šokoval. Počas operácie prežil výlet do neba. Stretol tam vraj svoju sestričku, ktorá sa nemala nikdy narodiť. Jeho mama ju potratila. Pritom Colton o tom nemal ani tušenia. Rodičia mu to nikdy neprezradili.

"Meno nemala. Povedala mi, že ho nikdy nedostala. Spomenula mi, že tam hore už viac nemôže čakať na otecka a mamičku, aby sa spolu stretli," spomína Colton, ktorý si s nenarodenou sestričkou vymenil niekoľko vrúcnych objatí. "Bola veľmi šťastná, že konečne stretla niekoho zo svojich blízkych."

To však nebolo všetko, čo prežil na svojej ceste po nebeskom svete. Zo svojich nebohých blízkych sa stretol aj so svojim dedkom, ktorý už nie je medzi živými viac ako 30 rokov. Čo však verejnosť najviac zaujíma je jeho príbeh o spoznaní Ježiša.

"Stretol som sa s Ježišom. Boh je nebi najväčšou bytosťou. Našu Zem dokáže držať v dlaniach. Tam hore sú ulice zo zlata plné farieb. Sadol som si do Ježišovho lona a vtedy som sa začal cítiť konečne bezpečne."

Ľudia sa pýtajú, ako je to možné. Zároveň od Coltona dostávajú odpoveď na otázku, ktorá ich už veky zaujíma: Ako to vlastne vyzerá tam hore...?

"V nebi nájdete všetky farby dúhy. Je to miesto plné nádherných farebných odtieňov. Sú tam brány zo zlata vykladané perlami. Je tam neustále svetlo. Tmu tam nepoznajú."

Colton tvrdí, že bytosti, ktoré stretol tam hore vedia lietať. "Majú krídla. Okrem Ježiša, ktorý sa vznáša hore a dole."

Chlapec (4): Bol som v nebi, stretol som sestru Zdroj: wtkr.com

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:00 Hoď svišťom
13:40 NOVÝ ŽIVOT II.
14:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:15 Simpsonovci VII.
13:45 Simpsonovci VII.
14:15 NAŠI III.
12:55 Ochrana svedkov III.
13:50 Doktori III.
14:50 Dr. House II.
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:40 Osudová láska
14:15 Světlo mezi oceány
16:35 Arthur a souboj dvou světů