Zatiahnuté
Bratislava
Marcel
20.4.2024
Na parížskej stanici útočník pobodal troch ľudí
Zdielať na

Na parížskej stanici útočník pobodal troch ľudí

PARÍŽ / Na parížskej stanici Gare de Lyon v sobotu 3.ráno útočník zranil nožom troch ľudí, jeden z nich je zranený vážne. S odvolaním sa na oznámenie polície o tom informovala agentúra AFP. Podozrivého muža policajti zadržali. Motív jeho činu zatiaľ nie je známy.

Útok na železničnej stanici zrejme nesúvisí s terorizmom, uviedol šéf parížskej polície Laurent Nunez. Ako ďalej upozornil, vyšetrovanie je v súčasnosti v počiatočnej fáze, doposiaľ však nie sú bezprostredné dôkazy poukazujúce na terorizmus.

Útočník, ktorého po sobotňajšom rannom útoku na stanici zadržali, podľa parížskeho policajného šéfa zrejme trpí duševnými problémami a je bezdomovec. Agentúra AFP uviedla, že ide o občana Mali. Pri útoku použil nôž a zrejme aj kladivo, píše AP. Zranenia utrpeli tri osoby a stav jednej z nich je po bodných ranách do brucha vážny.

Muža na mieste útoku spacifikovali okoloidúci, kým dorazila železničná polícia, spresnili policajné zdroje. "Ďakujem tým, ktorí premohli muža, čo vykonal tento neznesiteľný čin," napísal na platforme X francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin.

Stanica Gare de Lyon je jedna zo siedmich veľkých železničných staníc a hlavných cestovných uzlov vo francúzskom hlavnom meste. Vlaky z nej okrem vnútroštátnych liniek smerujú aj do Švajčiarska a Talianska.

"Podozrivý počas útoku nekričal (žiadne náboženské heslá)," citovala AFP zdroj z polície, ktorý dodal, že útočník predložil policajtom "taliansky vodičský preukaz", na ktorom bol uvedený ako dátum narodenia 1. január 1992.

Francúzska národná železničná spoločnosť SNCF na platforme X uviedla, že areál medzi halou 1 a 3 na stanici Gare de Lyon bol dočasne neprístupný a došlo k meškaniu spojov v okruhu Paríža. Agentúra DPA spresnila, že k útoku nožom došlo v čakacej hale v podzemnej časti stanice.

Na parížskych železničných staniciach už došlo k viacerým útokom na cestujúcich, ktoré však nemali teroristické pozadie. Po útoku nožom na učiteľa, ktorého sa vlani v októbri dopustil mladý islamista, v krajine vyhlásili najvyšší stupeň varovania pred teroristickými útokmi. V polovici januára tohto roka ho však odvolali.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy