Zatiahnuté
Bratislava
Henrieta
28.11.2023
Baldwina obžalovali za neúmyselné zabitie, hrozí mu väzenie
Zdielať na

Baldwina obžalovali za neúmyselné zabitie, hrozí mu väzenie

Archívna reportáž

LOS ANGELES / Americký herec Alec Baldwin bol v utorok formálne obžalovaný z neúmyselného zabitia kameramanky Halyny Hutchinsovej pri nakrúcaní westernového nízkorozpočtového filmu Rust. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Spolu s Baldwinom bola obžalovaná aj zbrojárka Hannah Gutierrezová Reedová, ktorá bola počas natáčania zodpovedná za zbraň. Prokurátorka z amerického štátu Nové Mexiko Mary Carmacková-Altwiesová už v priebehu januára oznámila, že existuje dostatok dôkazov na vznesenie obvinení voči americkému hercovi. "Dnes sme spravili ďalší dôležitý krok pri zaisťovaní spravodlivosti pre Halynu Hutchinsovú. V Novom Mexiku nikto nestojí nad právom a spravodlivosť bude vykonaná," uviedla Carmacková-Altwiesová.

Baldwinovi a zbrojárke hrozí v prípade usvedčenia až 18 mesiacov väzenia a pokuta vo výške 5 000 dolárov. Ak sa pri obvinení zohľadní aj strelná zbraň, mohlo by ísť až o päťročný trest odňatia slobody. Baldwin počas kamerových skúšok na nízkorozpočtový western v októbri 2021 revolverom značky Colt smrteľne zranil Hutchinsovú a postrelil režiséra Joela Souzu. 

Herec opakovane uviedol, že mu bolo povedané, že zbraň nie je nabitá, a že nepotiahol spúšť. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však pri skúmaní incidentu dospel k záveru, že spúšť musel potiahnuť. Baldwinov právnik označil obvinenie z neúmyselného zabitia za "hrozný justičný omyl". Právnici zbrojárky Gutierrezovej Reedovej v utorok uviedli, že prokuratúra "zle pochopila fakty" a "dospela k nesprávnym záverom". Dodali, že sa budú brániť proti vzneseným obvineniam a očakávajú, že sudca ich klietku uzná za nevinnú.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy