Do Benátok budete potrebovať aplikáciu. Tá vás bude informovať, či môžete vojsť do mesta

Do Benátok budete potrebovať aplikáciu. Tá vás bude informovať, či môžete vojsť do mesta

BENÁTKY / Benátky zavádzajú ďalšie opatrenie voči dychtivým zvedavcom z celého sveta. Aby zabránili tlačenici ľudí pri historických pamiatkach, pripravujú aplikáciu, cez ktorú sa turisti musia takpovediac objednať na vstup do Benátok.

Ak bude nápor turistov príliš veľký, aplikácia upozorní cestujúcich, že sa do jedinečného talianskeho mesta nedostanú. Už pred niekoľkými dňami tamojšie úrady predstavili turistickú daň od troch do 10 eur, podľa sezóny. O obmedzení počtu turistov v Benátkach sa hovorilo už pred pandémiou.

"Sme zrejme prvým mestom na svete, do ktorého sa musíte na návštevu objednať vopred. Situácia bola už neúnosná a potrebujeme kontrolovať pohyby ľudí. Zároveň si uvedomujeme, že ide zároveň o experiment a me otvorení aj kritike a zlepšovacím návrhom," vyjadril sa starosta Benátok, Luigi Brugnaro. 

O obmedzení počtu turistov v Benátkach sa hovorilo už pred pandémiou. V blízkosti historického centra napríklad zakázali kotviť veľkým výletným lodiam. Výber vstupného aj objednávkový systém podľa kritikov z Benátok robí "zábavný park" a navrhujú reguláciu turistov iba na vyhľadávaných miestach, akým je napríklad Námestie Svätého Marka.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Česko Slovensko má talent
22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
20:10 V znamení zbesilosti
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 S terčem na zádech
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých