Rozpálené auto, v ktorom bolo zavreté batoľa, dostalo poruchu. Polícia ho vyslobodila v poslednej chvíli

Rozpálené auto, v ktorom bolo zavreté batoľa, dostalo poruchu. Polícia ho vyslobodila v poslednej chvíli

PRAHA / V poslednej chvíli policajti zachránili batoľa z rozpáleného auta, teplota vo vnútri prudko stúpala. Rodičom sa ho nepodarilo vyslobodiť, auto malo totiž poruchu.

Nočná mora každého rodiča. Polícia musela rozbiť okno auto, aby vyslobodilo z rozpáleného vozidla ani nie dvojročné dieťa, ktoré bolo už na pokraji vyčerpania. "Iba 18-mesačné dieťa bolo uzavreté v aute z dôvodu poruchy," informuje hovorca českej polície Petr Vala. 

Podľa lekárov deti oveľa horšie zvládajú vysoké teploty. Dôsledky môžu byť fatálne. Nechať dieťa v lete zavreté v aute je veľkým rizikom. Teplota tam totiž môže stúpnuť až na 65 stupňov. "Tie deti majú omnoho horšiu termoreguláciu, jednak preto, že sú menšie vo svojej váhe na povrch tela, čiže aj rýchlo tú teplotu strácajú a v lete zas teplotu akumulujú. Prehriate organizmu vedie k odtoku mozgu, prejavuje sa najčastejšie kŕčmi, zvracaním," hovorí prednosta kliniky Jan Bláha. 

V tomto prípade nakoniec všetko dopadlo dobre. Polícia a záchranári však rodičov upozorňujú, aby nechávali v aute vždy otvorené okienko, no najlepšie je vždy dieťa vziať so sebou. 

Pozrite si súvisiacu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 9-1-1
21:30 9-1-1: Texas
22:30 Kuriér
20:25 Pravá blondínka
22:30 Straight Outta Compton
01:35 Najlepšie svetové videá II.
20:10 Kosti III.
21:00 Dr. House I.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
20:15 Nebezpečná laskavost
22:20 Let
00:30 Strážce spravedlnosti I.