Čína uzavrela 11 miliónové mesto, odkiaľ sa začal šíriť smrtiaci vírus

Čína uzavrela 11 miliónové mesto, odkiaľ sa začal šíriť smrtiaci vírus

PEKING / Úrady uzavreli jedenásťmiliónové čínske mesto Wu-chan, odkiaľ sa začal šíriť koronavírus. Polícia o 10:00 tamojšieho času zablokovala vstup do železničnej stanice, pričom dovnútra pustili len tých, ktorí mali lístky na posledné vlaky.

Pred vchod umiestnili kovové zábrany a cestujúcich poslali preč, pričom niektorí z nich namietali, že nemajú kam ísť. Tlačová agentúra Sin-chua informovala, že zatvorili aj letisko, metro, trajekty a zrušili diaľkové autobusy s cieľom zastaviť šírenie vírusu.

​Úrady žiadajú obyvateľov, aby na verejnosti nosili rúška. Tie by si mali dať v práci aj vládni zamestnanci. V lekárňach pritom predávajú každému zákazníkovi len jedno balenie. "Podľa mňa je vedeckou novinkou snažiť sa udržať pod kontrolou jedenásťmiliónové mesto. Takéto niečo predtým nikto nevyskúšal v oblasti verejného zdravia, takže zatiaľ nemôžeme povedať, či to bude fungovať," vyjadril sa Gauden Galea zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Zatiaľ hlásia 571 nakazených, pričom väčšina z nich žije v meste Wu-chan. Vírus sa už dostal aj do USA, Japonska, Thajska či Južnej Kórey. Severná Kórea už zatvorila hranice pre zahraničných turistov. Celkovo zomrelo 17 ľudí, všetci žili v meste alebo jeho okolí. Najstaršia obeť mala 89 rokov, najmladšia 48.

Zatiaľ zomrelo 17 ľudí

​Počet obetí koronavírusu už stúpol na 17.  Naďalej sa zvyšuje aj počet chorých. V Číne ich oficiálne registrujú vyše 470. Podľa odborníkov ich môže byť v skutočnosti aj 4-tisíc. Úrady vyzývajú ľudí, aby necestovali do mesta Wu-Chan, z ktorého sa vírus začal šíriť.

Tamojších obyvateľov zase varujú pred odchodom z mesta. Prvého nakazeného človeka už zachytili v Spojených štátoch, ale aj v Hongkongu, či v Macau. Pre aktuálnu situáciu zasadol aj krízový výbor Svetovej zdravotníckej organizácie. 

Počet obetí koronavírusu stúpa. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:45 Panelák VII.
09:45 IQ TAXI
08:25 DEDIČSTVO
09:50 Vražedné čísla III.
11:05 Vražedné čísla IV.
08:35 Máša a medveď II.
08:45 Rapotáčik
08:55 Ovečka Shaun IV.
08:10 Ve stínu slávy
09:50 Belmondo
11:45 Tanec s láskou