Najhranejšou vianočnou skladbou je Last Christmas
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Singel, ktorého autorom je George Michael, sa stal hitom v roku 1984
Singel, ktorého autorom je George Michael, sa stal hitom v roku 1984 rovnako ako druhá najhranejšia sviatočná skladba Do They Know It's Christmas?, ktorá mala upozorniť na hlad v Etiópii. Bob Geldof a Midge Ure vtedy združili najúspešnejších írskych a britských hudobníkov do skupiny s názvom Band Aid a nahrali singel, ktorý preletel celý svet.
Na treťom mieste skončila skladba Fairytale of New York z roku 1987 od írskej folk-rockovej kapely The Pogues a anglickej speváčky Kirsty MacColl. Štvrtú priečku obsadila americká hviezda Mariah Carey s piesňou z piateho štúdiového albumu Merry Christmas (1994) All I Want for Christmas is You. Prvú päťku uzatvára singel, ktorý vznikol v roku 1934, Santa Claus Is Coming To Town. Do rebríčka sa dostala verzia v podaní amerického rockera Brucea Springsteena.
Pieseň Stop The Cavalry Jonu Lewieho skončila šiesta, napriek tomu, že nejde o typicky vianočnú pieseň. Protivojnová skladba sa medzi vianočné dostala vďaka textu "wish I was at home for Christmas" (želám si, aby som bol na Vianoce doma) a zvončekom, ktoré znejú počas refrénov.
Sedmičku obsadila nahrávka I Wish It Could Be Christmas Everyday od britskej kapely Wizzard a ôsme miesto má Merry Xmas Everybody od skupiny Slade. Relatívne nízke umiestnenie týchto skladieb považujú viacerí hudobní redaktori za prekvapujúce, keďže ide o veľmi populárne a známe piesne vo Veľkej Británii.
Na deviatej priečke skončil singel Lonely This Christmas kapely Mud a desiata najhranejšia vianočná pieseň v Británii je White Christmas, ktorá odznela v podaní Binga Crosbyho v muzikáli z roku 1942 Holiday Inn.