Premiér Pellegrini sa stretol s pápežom Františkom, pozval ho na Slovensko

Premiér Pellegrini sa stretol s pápežom Františkom, pozval ho na Slovensko

RÍM / Slovenský premiér Peter Pellegrini sa stretol s pápežom Františkom. Ten ho privítal na oficiálnej návšteve v sídle Sv. stolice vo Vatikáne. Posledným slovenským premiérom, ktorého prijal pápež, bol v roku 2000 Mikuláš Dzurinda.

Premiér Peter Pellegrini priniesol pápežovi aj dary v podobe dreveného Betlehema a kríža so Sedembolestnou Pannou Máriou od Achileasa. Drevený Betlehem vyrezal mladý rezbár na Orave.

"Dalo to mne a celému Slovensku veľa nádeje, inšpirácie, viery a duchovnej sily," uviedol Peter Pellegrini na svojom facebooku. 

"Ja sa priznám, že je to zážitok na celý život. Stretnúť sa so svätým otcom a potom aj zotrvať dlhý čas s ním v debate taký dlhý čas, to v človeku zanechá dojmy. Je to človek, z ktorého ide úžasná energia, veľká charizma," uviedol Peter Pellegrini. 

"Nebavili sme sa v diplomatických frázach, ale sme sa bavili veľmi ľudsky, otvorene." dodal Peter Pellegrini. 

"Tlmočil som mu, že by si Slováci veľmi želali ďalšiu apoštolskú návštevu svätého otca, lebo je nám to blízke. Uvidíme, čo život prinesie. Zároveň som toto pozvanie tlmočil aj štátnemu sekretárovi. Tak ako moja návšteva po 19 rokoch, kedy premiér Slovenskej republiky navštívil sv. otca, tak aj štátny sekretár navštívil Slovenskú republiku v roku 2000," dodal premiér Pellegrini.

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
08:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
09:40 Panelák
10:45 Najkrajšie bývanie II.
07:55 DEDIČSTVO
09:45 Vražedné čísla I. + II.
10:55 Vražedné čísla I. + II.
08:10 Viking Vicky
08:30 Máša a medveď I.
08:35 Máša a medveď I.
07:35 Asterix: Sídliště bohů
09:10 Výlet s mámou
11:05 Moliere