Jasno
29°
Bratislava
Ľubomíra
9.8.2022
Na Európu sa valí vlna horúčav, zasiahne aj Slovensko
Zdielať na
Zahraničie

Na Európu sa valí vlna horúčav, zasiahne aj Slovensko

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Európu po chladnejších letných dňoch opäť zasiahne vlna horúčav. Teploty by ale nemali dosiahnuť také intenzity aké boli na konci júna. Tlaková výš z Afriky sa nad západnú a strednú Európu začne šíriť v nedeľu. Zasiahnu napríklad Taliansko, Francúzsko, Rakúsko, no horúce dni treba očakávať aj na Slovensku.

Vlna horúčav dorazí do Európy z Afriky, informovali o tom aj meteorológovia podľa talianskej agentúry ANSA. Vysoké teploty treba očakávať v krajinách ako Francúzsko, Rakúsko, Británia, Holandsko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko ale aj Slovensko. Teploty by už v nedeľu po prívale tlakovej výše mohli vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. 

Ďalšie dni by mali teploty vystúpiť ešte o čosi vyššie. Skutočne letné počasie bude opäť aj u nás.  "Víkendové dni budú slnečné, miestami s prehánkami, prípadne búrkami, budú teplé a dusné. Maximálne teploty sa budú pohybovať od 24-26°C na severe po 32 až 34°C na juhu. Aj začiatok budúceho týždňa bude slnečný, s občasnými prehánkami a s teplotami nad 30°C na juhu, na severe budú teploty okolo 24°C," vyjadrila sa meteorologička Miriam Jarošová z Najlepšieho počasia.  

V Česku vystúpia teploty podľa meteorológov na 29 stupňov, začiatkom budúceho týždňa až na 31. Odborníci varujú, že horúce počasie bude aj po zvyšok leta. "Terajšia dlhodobá predpoveď ukazuje, že Európa bude do konca leta väčšinou zažívať vysoké teploty," vyjadril sa pre Euronews klimatológ Michael Mann.

Súvisiace články

Najčítanejšie