Vytvorím superhada, vtipkoval vodič pri zadržaní. V aute okrem zvieraťa viezol urán, zbraň a whiskey

Vytvorím superhada, vtipkoval vodič pri zadržaní. V aute okrem zvieraťa viezol urán, zbraň a whiskey

Archívna reportáž
embed kód
OKLAHOMA / Policajti zastavili Američana Stephena Jenningsa a pravdepodobne nečakali, čo všetko v automobile nájdu. Štyridsaťročný vodič minulý mesiac Oklahomou viezol nádobu s rádioaktívnym uránom, jedovatého hada, strelnú zbraň a otvorenú fľašu whisky.

Okrem krajne podozrivého obsahu vozidla sa ukázalo, že samotný automobil je kradnutý a nemá platné poznávacie značky. V priehradke spolujazdca, ako píše independent.co.uk, našli strážcovia zákona strelnú zbraň. Pri ďalšom skúmaní našli policajti terárium s jedovatým štrkáčom. Ani to ale nebolo to najprekvapivejšie.

Jennings vo vozidle prevážal nádobu so žltkastým práškom, na ktorej bolo napísané "urán". Ani zatknutie však neohrozilo vodičovu dobrú náladu. Už sa želiezkami na rukách vtipkoval, že mal v pláne vytvoriť "superhada".

Nakoniec podľa polície muž uviedol, že sa živia zberom a predajom kovov a urán našiel v nástroji na detekciu radiácie. Okrem Jenningsa bola zatknutá aj spolujazdkyňa, ktorá bola obvinená z neoprávneného držania strelnej zbrane. Jennings si vypočul obvinenie z prevádzkovania kradnutého vozidla, riadenie s neplatným vodičským preukazom a prepravovanie otvorených fliaš s alkoholom, čo je vo väčšine Spojených štátov zakázané.

Vzhľadom k prebiehajúcej "hadej sezóne", počas ktorej je v Oklahome povolený odchyt hadov, unikol Jennings vďaka licencii obvineniu z držania nebezpečného zvieraťa.

Množstvo uránu v aute bolo podľa polície v limite, ktorý dovoľuje zákon.

Indonézska polícia použila naozaj netradičnú stratégiu, ako zo zlodeja dostať priznanie. Použili hada:

Zdroj: noviny.sk/independent.co.uk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Panelák
05:50 Profesionáli VI.
06:25 NAŠI IV.
06:50 POLICAJTI V AKCII
06:10 Albert spoznáva svet
06:25 Albert spoznáva svet
06:40 Zubor Pompík
05:40 Angele a Tony
07:15 Útěk z polygamie
08:50 Lagerfeld - důvěrné