Obľúbený chorvátsky ostrov zachvátil požiar. Evakuovať museli 10 tisíc ľudí

Obľúbený chorvátsky ostrov zachvátil požiar. Evakuovať museli 10 tisíc ľudí

ZÁHREB / Obľúbenú dovolenkovú destináciu Slovákov zachvátil v noci požiar. Ostrov Pag museli okamžite evakuovať. Išlo o asi 10 tisíc ľudí.

Kvôli požiaru, ktorý v noci z pondelka na utorok vypukol v borovicovom lese na chorvátskom ostrove Pag, evakuovali hasiči 10 000 ľudí. Požiar ohrozoval kluby a diskotéky neďaleko letoviska Novalja. Plamene zastavili 300 metrov od jedného z podnikov. Požiar si nevyžiadal žiadne obete.

V súčasnosti sa na pláži Zrće pri Novalji koná festival Fresh Island, na ktorý jazdia predovšetkým turisti zo zahraničia. Plamene sa rýchlo šírili a dostali sa blízko tohto miesta. Ráno sa hasičom podarilo dostať oheň pod kontrolu, uviedol starosta Novalji Ante Dabo. Na hasenie použili aj niekoľko lietadiel.

Čo spôsobilo požiar, zatiaľ, nie je známe. "Horieť začalo v lese, kluby sú v poriadku, nevieme príčinu požiar. Našťastie, nie sú žiadne obete a dobre to dopadlo," vraví obyvateľka ostrova Renata Roškar. 

Ministerstvo zahraničných vecí nemá vedomosť o počte slovenských návštevníkov festivalu na ostrove Pag. "Z informácií, ktoré máme k dispozícií, vyplýva, že žiaden slovenský občan nebol priamo ohrozený požiarom, ktorý vypukol na ostrove Zrće. Ani nikto nekontaktoval diplomatickú službu so žiadosťou o konzulárnu asistenciu," informoval hovorca rezortu zahraničných vecí Juraj Tomaga. 

Zdroj: noviny.sk/ČTK/Reuters

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?