Šiestačka vrazila učiteľovi facku, spolužiaci útok podporovali a bavili sa

Šiestačka vrazila učiteľovi facku, spolužiaci útok podporovali a bavili sa Zdroj: Facebook školy
BILÍN / Fyzický útok proti jednému z učiteľov rieši od piatku vedenie základnej školy Za Chlumom v Bíline. Žiačka šiestej triedy dala pred zrakmi spolužiakov facku jednému z pedagógov. Podľa vedenia školy bol útok vopred plánovaný.

"Mnoho žiakov o ňom vedelo, útok podporovalo a považovalo ho za zábavu," píše sa vo vyhlásení školy na sociálnej sieti. Podľa televízie Nova, ktorá na prípad upozornila, chcela žiačka učiteľa potrestať fackou za poznámku, ktorú od neho dostala.

"Zaťukala mu na plece, vrazila mu facku a utiekla. Išla (za ním) do kabinetu a okolo kabinetu stálo viac detí," opísala incident jedna zo študentiek. "Mala to byť údajne väčšia partička ľudí, čo sa na to mala prísť pozrieť," dodal ďalší žiak školy pre portál iDnes.cz.

Situáciu teraz rieši vedenie školy, polícia i orgán sociálnoprávnej ochrany detí. "V žiadnom prípade nebudeme takéto správanie tolerovať a prechádzať. Jedná sa o úplne prekročenie hraníc slušného správania a nemá nič spoločné s klasickou nedisciplinovanosťou, ktorú vzhľadom na vek a vývoj žiakov v rámci možností rešpektujeme," píše sa vo vyjadrení školy na Facebooku.

"Chceme tiež predísť všetkému ohováraniu a osočovaniu, ktoré sú s touto udalosťou spojené. Nedošlo k žiadnemu zraneniu, išlo o jednu naplánovanú facku pred obecenstvom," doplňuje vyjadrenia školy. Podľa starostky Bíliny Zuzany Schwarz Bařtipánovej (ANO) už si škola pozvala "na koberček" i rodičov spomínanej žiačky a všetky triedy čaká aj špeciálna triednická hodina, na ktorej sa situácia bude preberať.

​Neďaleko Mladej Boleslavy zase mali učiteľa, u ktorého našli žltobielu kryštalickú látku:

Zdroj: noviny.sk/iDnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Dcéra čarodejnice: Hadí dar
12:35 Anjel strážny
14:25 Víchor
09:25 Jastrabia žena
12:00 Honba za drahokamom
14:30 Nožnicovoruký Edward
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Vražedné čísla VI.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
09:30 Kincsem
11:40 Skoro dospělá
13:20 On je fakt boží!