Po desiatich rokoch na úteku sa prihlásil na polícii. Jeho dôvodu neuveríte

Po desiatich rokoch na úteku sa prihlásil na polícii. Jeho dôvodu neuveríte

Archívna reportáž
embed kód
SALZBURG / Po viac ako desiatich rokoch na úteku sa v sobotu rakúskej polícii prihlásil väzeň na úteku. Šesťdesiatštyriročný muž sa pred úradmi skrýval na Tenerife a do krajiny sa rozhodol vrátiť z neuveriteľného dôvodu - života na najväčšom z Kanárskych ostrovov už mal jednoducho plné zuby.

Rakúšan utiekol z väznice v Schwarzau am Steinfeld, južne od Viedne v roku 2008. Podľa rakúskych médií mu pritom do konca trestu ostávalo už iba pol roka vo väzení. Úrady zatiaľ nezverejnili ako sa mu podarilo utiecť. 

Muž sa prihlásil v sobotu večer v Salzburgu, na policajnú stanicu prišiel s dvoma kuframi priamo z mníchovského letiska. 

Policajtom povedal, že posledných 10 rokov strávil na Tenerife, no na staré kolená sa podľa jeho slov chcel vrátiť do svojej vlasti. Ostrov podľa neho už nie je taký pekný ako kedysi a života na ňom už mal plné zuby. Muž po prihlásení putoval do väzby.

Policajný hovorca agentúre APA uviedol, že útek z väzenia v Rakúsku nie je trestným činom. Mužovi tak nehrozí žiaden dodatočný pobyt za mrežami, odpykať si teda pravdepodobne bude musieť len zostávajúceho pol roka.

K veľkému úteku väzňov došlo v Indonézii. Viac ako sto trestancov premohlo stráž. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
18:55 Simpsonovci XXX.
19:30 Profesionáli II.
20:30 Letecké katastrofy XVII.
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:15 Garfield II.
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
18:40 Hvězda na střední
20:15 Kukuřičný ostrov
22:10 Nevlastní dcera