Polícia vyšetruje údajný pôrod ženy, ktorá je už 10 rokov vo vegetatívnom stave

Polícia vyšetruje údajný pôrod ženy, ktorá je už 10 rokov vo vegetatívnom stave Zdroj: ISIFA
PHOENIX / Polícia v americkom štáte Arizona vyšetruje kuriózny prípad. V zdravotníckom zariadení poskytujúcom dlhodobú starostlivosť, mala jedna pacienta, ktorá je už asi 10 rokov vo vegetatívnom stave, nedávno porodiť syna.

Kuriózny prípad z amerického mesta Phoenix obletel svet. Policajti prešetrujú výpovede o sexuálnom napadnutí. Podľa portálu NBC je pôvodná správa o pôrode pacientky založená na výpovedi jedného nemenovaného zdroja. 

Prípad sa týka ženy, ktorá je najmenej 10 rokov hospitalizovaná vo vegetatívnom stave od chvíle, kedy sa takmer utopila. Syna údajne porodila 29. decembra, pričom opatrovatelia o tehotenstve nevedeli. Spočiatku im nebolo jasné, prečo pacientka stoná. Podľa miestnych médii je novorodenec v poriadku. 

Zariadenie HealthCare vo vyhlásení uviedlo, že sa v nedávnej dobe dozvedeli o "hlboko znepokojujúcom incidente" týkajúcom sa jedného z ich obyvateľov. "Zatiaľčo federálne a štátne zákony o ochrane súkromia nám zakazujú verejne rozoberať zdravie pacienta alebo jeho prípad, zdravotnícke zariadenie v tejto veci plne spolupracovala a bude spolupracovať s orgánmi a všetkými relevantnými úradmi," uviedol hovorca David Leibowitz. 

Vegetatívny stav, nazývaný tiež ako bdelá kóma, je porucha vedomia, pri ktorej pacient nereaguje na podnety okolia, má však otvorené oči a fungujú u neho kmeňové reflexy vrátane dýchania a krvného obehu. 

V USA došlo aj k inému kurióznemu pôrodu. Žena priviedla na svet svojho syna za mrežami. Pozrite si reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/čtk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:05 Profesionáli III.
18:00 Profesionáli III.
18:55 Kutyil s.r.o.
17:00 Amerika má talent XII.
19:00 Neserte nám pestúnku II.
19:30 Neserte nám pestúnku II.
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď III.
18:10 Požiarnik Sam VIII.
17:00 Pozlátko Hollywoodu
18:30 Kouzlo Vánoc
20:15 Chatrč