Keď videla úroveň nemocníc, rozhodla sa dokúpiť výbavu z vlastných peňazí

Keď videla úroveň nemocníc, rozhodla sa dokúpiť výbavu z vlastných peňazí

Archívna reportáž
embed kód
BUDAPEŠŤ / Austrálska herečka Ruby Rose, známa najmä ako Batwoman, práve nakrúca v Budapešti film SAS: Red Notice. Nedávno sa dostala do maďarskej nemocnice a bola šokovaná stavom, ako vládne v maďarskom zdravotníctve. Rozhodla sa pomôcť a neurobilo to len statusom na sociálnej sieti: siahla do peňaženky a nakúpila výbavu, zdravotné pomôcky a hračky pre detskú nemocnicu.

Herečka urobila v predvianočnej Budapešti netradičný vianočný nákup, ktorý opísala takto: "Keďže som na vlastnej koži zažila, ako vyzerá zdravotná starostlivosť v Maďarsku, porozprávala som sa so zdravotníkmi, ako by som im najlepšie vedela pomôcť, kým som tu. Dostala som zoznam vecí, ktoré najakútnejšie chýbajú. Napríklad posteľná bielizeň, stoličky, dávkovače papierových utierok, papierové podložky a podobne," píše herečka Ruby Rose na Instagrame.

"Takže som začala s nákupom 1150. balení posteľnej bielizne pre miestnu nemocnicu. A keďže pre deti a ich rodiny nikdy nie je zábavné tráviť Vianoce v nemocnici, nakúpili sme aj nejaké hračky. Chcem vyzvať každého, kto tak môže urobiť, aby ma nasledoval. Z hygienických dôvodov je lepšie kupovať plastové či drevené hračky a nie plyšové."  

​Ruby Rose, hviezda veľkofilmov ako John Wick 2 ci xXx: Znovu v akcii zverejnila v instastories aj zábery na plný nákupný vozík hračiek. S nákupmi jej pomáhala maďarská instagramová osobnosť Angela Zilich, ktorá tiež organizuje zbierky pre detskú nemocnicu. Dve pomáhajúce slečny sa spojili vďaka sociálnej sieti. 

"V januári ešte môžete čakať ďalšie prekvapenia," povedala pre portál Index.hu Angela.

Ruby Rose sa dostala do nemocnice začiatkom decembra potom, ako sa jej zasekol v uchu silikónový štupeľ proti hluku, používaný pri nakrúcaní scén so streľbou a výbuchmi. Stav nemocnice, do ktorej ju previezli, ju šokoval. Umývadlo opísala ako scénu z hororového filmu a modlila sa, aby ešte mala aktívne očkovanie proti tetanu. 

Po traumatickej návšteve maďarskej nemocnice sa herečka rozhodla naštudovať si viac o stave zdravotníctva v Orbánovom Maďarsku, vrátane fungovania zdravotného poistenia, nedostatku lekárov či odchodu mladých doktorov do zahraničia a bola zdesená. Nakoniec oznámila, že je ochotná pomôcť akýmkoľvek spôsobom, ktorý by pomohol posunúť maďarské zdravotníctvo vpred. Poprosila 13 miliónov svojich fanúšikov, aby neváhali a pomohli jej s nápadmi, ako to urobiť čo najlepšie.

Niektoré nemocnice na Slovensku by sa asi tiež potešili návšteve Ruby Rose:

Zdroj: noviny.sk/INDEX.HU

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi