Fenka Abbie sa pri prehliadke omylom predrogovala heroínom

Fenka Abbie sa pri prehliadke omylom predrogovala heroínom

Archívne video
embed kód
OREGON / Počas rutinnej prehliadky väznice objavila sučka Abbie ukrytú zásobu heroínu, ktorá sa na ňu ale počas prehliadky vysypala. Vďaka bleskurýchlemu zásahu psovoda a jeho kolegov Abbie dokázala nehodu prežiť bez väčších následkov.

Rutinná prehliadka vo väznici v Clackamas išla presne podľa plánu. Fenke Abbie sa podarilo nájsť heroín v nádobe ukrytej pod stolom. Podľa vyjadrenia úradu šerifa sa nádoba počas pokračujúcej prehliadky vysypala a sučka bola vystavená veľkému množstvu drog, píše sky news

Abbie okamžite začala vykazovať príznaky predávkovania - rýchle trhané pohyby hlavou, slinenie a nepretržité žmurkanie. Ihneď pribehol na pomoc psovod Erik McGlothin s balením Narcanu.

Narcan je názov, pod ktorým sa v USA predáva naloxón - liek používajúci sa na zastavenie účinku opioidov ako je práve heroín. Úrad šerifa Narcan upravený tak, aby mohol byť podávaný psom, nakúpil tento rok vo februári. Najrýchlejší účinok má naloxón pri intravenóznej aplikácii, možno ho však aplikovať aj do nosa - v psom prípade do ňufáku.

Abbie neutrpela žiadne vážnejšie následky. Do služby sa táto dvojročná kríženkyňa belgického ovčiaka malinois a nemeckého ovčiaka vráti o niekoľko dní.

Vedeli ste o tom, že slovenská kynológia patrí medzi svetovú špičku?:

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO - VEĽKONOČNÉ
21:45 INKOGNITO
23:10 SEDEM
20:10 Najdlhšia jazda
22:55 Nájomný vrah
01:00 It's Always Sunny in Philadelphia XIII.
21:20 Bez druhej šance
22:40 Spravodlivosť v krvi VII.
23:45 Paranormálne záhady V.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Nejkrásnější den
22:15 Gringo: Zelená pilule
00:20 Milenci těch druhých