Diana oslovovala princa Philipa v listoch drahý otecko

14.12.2007 16:54 Noviny.sk Zahraničie
Diana oslovovala princa Philipa v listoch drahý otecko Zdroj: dreistreifen
Tieto skutočnosti vyšli najavo po poslednom vyšetrovaní.

Princezná Diana oslovovala v korešpondencii svojho svokra princa Philipa, manžela britskej kráľovnej Alžbety II., najdrahší otecko.

Píše o tom agentúra AFP s odvolaním na informácie vyplývajúce z vyšetrovania príčin princezninej smrti pri dopravnej nehode v roku 1997 v Paríži.

V jednom liste, ktorý sa týka manželskej krízy Diany a princa Charlesea, Philipovho najstaršieho syna, sa Philip Diane zveruje, že keby ho požiadali, urobil by všetko, čo je v jeho silách, aby manželstvo pomohol zachrániť. Ale ako dodáva, „i keď som v tejto veci plne k dispozícii, pripúšťam, že pokiaľ ide o rady týkajúce sa manželstva, nemám k tomu žiadne nadanie.“

„Najdrahší otecko, váš posledný list ma mimoriadne dojal, dokázal mi, hoci som to vedela už predtým, že si robíte starosti,“ napísala princezná v liste, v ktorom Philipovi odpovedala.

„Váš posledný list ukázal veľké porozumenie a veľký takt, dúfam, že v nadchádzajúcich mesiacoch pre mňa budú vaše rady inšpiráciou,“ pokračovala Diana.

Výmena týchto listov Dianou a jej svokrom sa odohrala v roku 1992, keď sa princezná a Charles dohodli na rozchode. Rozvedení boli v roku 1996, o rok neskôr Diana zahynula so svojím priateľom Dodi Al Fayedom pri doteraz plne neobjasnenej dopravnej nehode vo francúzskej metropole.

Britský sudca Scott Baker, ktorý vedie na vysokom súde v Londýne vyšetrovanie Dianinho prípadu si myslí, že listy medzi princeznou a Philipom neobsahujú nič „nepríjemného, zlomyseľného či urážlivého“.

Dve predchádzajúce vyšetrovania vedené francúzskou i britskou políciou, ktoré boli nedávno uzavreté, dospeli k názoru, že princezná Diana zahynula následkom neprimerane rýchlej jazdy vodiča auta.

Zdroj: ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:20 Paddington 2
14:40 Som číslo štyri
16:50 Divoké kočky
12:30 Tajné životy boháčov IV.
13:00 Tajné životy boháčov IV.
13:30 Sopka
12:20 Extrémni žgrloši II.
12:50 Slobodní so záväzkami
13:20 Slobodní so záväzkami
12:25 Krtko
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
11:20 Náhradnice
13:05 William a Kate: Královské zásnuby
14:25 Lion