Diana oslovovala princa Philipa v listoch drahý otecko

14.12.2007 16:54 Noviny.sk Zahraničie
Diana oslovovala princa Philipa v listoch drahý otecko Zdroj: dreistreifen
Tieto skutočnosti vyšli najavo po poslednom vyšetrovaní.

Princezná Diana oslovovala v korešpondencii svojho svokra princa Philipa, manžela britskej kráľovnej Alžbety II., najdrahší otecko.

Píše o tom agentúra AFP s odvolaním na informácie vyplývajúce z vyšetrovania príčin princezninej smrti pri dopravnej nehode v roku 1997 v Paríži.

V jednom liste, ktorý sa týka manželskej krízy Diany a princa Charlesea, Philipovho najstaršieho syna, sa Philip Diane zveruje, že keby ho požiadali, urobil by všetko, čo je v jeho silách, aby manželstvo pomohol zachrániť. Ale ako dodáva, „i keď som v tejto veci plne k dispozícii, pripúšťam, že pokiaľ ide o rady týkajúce sa manželstva, nemám k tomu žiadne nadanie.“

„Najdrahší otecko, váš posledný list ma mimoriadne dojal, dokázal mi, hoci som to vedela už predtým, že si robíte starosti,“ napísala princezná v liste, v ktorom Philipovi odpovedala.

„Váš posledný list ukázal veľké porozumenie a veľký takt, dúfam, že v nadchádzajúcich mesiacoch pre mňa budú vaše rady inšpiráciou,“ pokračovala Diana.

Výmena týchto listov Dianou a jej svokrom sa odohrala v roku 1992, keď sa princezná a Charles dohodli na rozchode. Rozvedení boli v roku 1996, o rok neskôr Diana zahynula so svojím priateľom Dodi Al Fayedom pri doteraz plne neobjasnenej dopravnej nehode vo francúzskej metropole.

Britský sudca Scott Baker, ktorý vedie na vysokom súde v Londýne vyšetrovanie Dianinho prípadu si myslí, že listy medzi princeznou a Philipom neobsahujú nič „nepríjemného, zlomyseľného či urážlivého“.

Dve predchádzajúce vyšetrovania vedené francúzskou i britskou políciou, ktoré boli nedávno uzavreté, dospeli k názoru, že princezná Diana zahynula následkom neprimerane rýchlej jazdy vodiča auta.

Zdroj: ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:35 POLICAJTI V AKCII
11:35 DIVOKÉ KONE
09:35 Simpsonovci XIX.
10:05 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:10 SVET PODĽA EVELYN
08:35 Amerika má talent XII.
10:55 Kosti
12:00 Columbo
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam X.
09:40 O(d)puštění
11:15 Jiný svět
13:00 American Teen