Trump pozval Putina do Bieleho domu. Ten to opätoval pozvaním do Kremľa

Trump pozval Putina do Bieleho domu. Ten to opätoval pozvaním do Kremľa

Archívna reportáž
embed kód
WASHINGTON / Americký prezident Donald Trump opakovane pozval počas nedávneho telefonického rozhovoru svojho ruského kolegu Vladimíra Putina do Bieleho domu. Putin mu na oplátku ponúkol návštevu Moskvy. Informáciu zverejnil ruský minister zahraničia Sergej Lavrov

Správu o vzájomnom pozvaní svetových lídrov zverejnil Lavrov s tým, že konkrétny termín možnej Putinovej cesty do Washingtonu nie je určený. Rusko od Trumpa očakáva konkrétnejšie návrhy k Putinovej návšteve, dodal Lavrov.

Trump sa podľa Lavrova počas telefonátu k Putinovmu možnému prijatiu v Bielom dome opakovane vracal a rovnako spomenul, že by rád navštívil Moskvu. Putin je na stretnutie s americkým proťajškom podle Moskvy pripravený, uviedla ruská diplomacia.

Lavrov spomenul aj nadchádzajúce stretnutie Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom, ktoré by sa malo konať na zatiaľ neupresnenom mieste koncom mája alebo začiatkom júna. V médiách sa špekulovalo, že dejiskom takéhoto summitu by mohla byť Moskva či iné mesto v Rusku. Podľa Lavrova sa ale Rusko takúto ponuku ponuku nechystá Trumpovi navrhnúť.

Šéf ruskej diplomacie hovoril aj o údere USA, Francúzska a Británie na Sýriu v reakcii na údajný chemický útok v Dúme. Lavrov povedal, že Putin s Trumpom nedovolia ozbrojený stret medzi svojimi krajinami, a že pred úderom Rusko povedalo Spojeným štátom, ktoré oblasti v Sýrii považuje za nedotknuteľné. Túto pomyselnú hranicu spojenecký útok neprekročil, dodal Lavrov.

Pozrite si súvisiace reportáže:

Zdroj: noviny.sk/čtk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SUPERMAMA
05:10 Jazda
05:30 Letecké katastrofy VII.
06:25 Prvé oddelenie II.
05:10 Súdna sieň
05:50 TIPOS INFO
05:55 Profesionáli III.
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:55 Touha zvítězit
09:15 Asterix: Sídliště bohů
10:50 Skačkané prázdniny