Hodina baletu sa zmenila na záchranu pred požiarom. Okno sa pokúšali rozbiť mobilom

Hodina baletu sa zmenila na záchranu pred požiarom. Okno sa pokúšali rozbiť mobilom

NEW JERSEY / Nezostávalo im nič iné, len skočiť. Iba tak sa zachránili pred požiarom, ktorý pohltil tanečné štúdio v americkom New Jersey. V tom čase tam bolo 10 detí. Upozorňujeme, že nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých divákov.

Hodina baletu sa zmenila na boj o holý život v momente, keď halu na prvom poschodí budovy v New Jersey okolo 19:00 podvečer zachvátili plamene. Jedinou únikovou cestou boli okná a balkón. "Požiar zatarasil vchod do budovy, nemohli sme sa tam dostať," vraví veliteľ zásahu.

Ľudia z ulice pohotovo reagovali. Zohnali rebríky, aby pomohli deťom dolu. "Dve dievčatá sa pokúšali rozbiť okno mobilom, ale nedarilo sa im to. Našťastie sme ich včas zbadali a rozbili okno rebríkom," opisuje priebeh akcie zasahujúci policajt, Tony Nehmi. 

V jednom momente sa ale zrútil aj rebrík a deti museli dolu skočiť. Bola medzi nimi aj 14-ročná Samera, ktorá vyviazla iba s poranenou rukou. Ľahké zranenia majú aj ďalšie štyri dievčatá. Najmä vďaka ich odvahe a duchaprítomnosti ľudí z okolia nemal tento požiar tragickejšie následky. Okrem tanečného štúdia plamene poškodili aj reštauráciu, welnness centrum a autoumyváreň. Jeho príčinu zatiaľ zisťujú. S ohňom bojovali hasiči celú noc.

Pozrite si reportáž o požiari školy na Slovensku: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 Beverly Hills 90210
22:50 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
20:25 Hitman: Agent 47
22:30 INFORMACIE PRE TIPUJÚCICH
22:30 18 ROKOV S TV JOJ
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:15 FILM TÝDNE: PREMÉRA: Čínský obchodník
22:10 Všechny prachy světa
00:20 Mozek v plamenech