Hodina baletu sa zmenila na záchranu pred požiarom. Okno sa pokúšali rozbiť mobilom

Hodina baletu sa zmenila na záchranu pred požiarom. Okno sa pokúšali rozbiť mobilom

NEW JERSEY / Nezostávalo im nič iné, len skočiť. Iba tak sa zachránili pred požiarom, ktorý pohltil tanečné štúdio v americkom New Jersey. V tom čase tam bolo 10 detí. Upozorňujeme, že nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých divákov.

Hodina baletu sa zmenila na boj o holý život v momente, keď halu na prvom poschodí budovy v New Jersey okolo 19:00 podvečer zachvátili plamene. Jedinou únikovou cestou boli okná a balkón. "Požiar zatarasil vchod do budovy, nemohli sme sa tam dostať," vraví veliteľ zásahu.

Ľudia z ulice pohotovo reagovali. Zohnali rebríky, aby pomohli deťom dolu. "Dve dievčatá sa pokúšali rozbiť okno mobilom, ale nedarilo sa im to. Našťastie sme ich včas zbadali a rozbili okno rebríkom," opisuje priebeh akcie zasahujúci policajt, Tony Nehmi. 

V jednom momente sa ale zrútil aj rebrík a deti museli dolu skočiť. Bola medzi nimi aj 14-ročná Samera, ktorá vyviazla iba s poranenou rukou. Ľahké zranenia majú aj ďalšie štyri dievčatá. Najmä vďaka ich odvahe a duchaprítomnosti ľudí z okolia nemal tento požiar tragickejšie následky. Okrem tanečného štúdia plamene poškodili aj reštauráciu, welnness centrum a autoumyváreň. Jeho príčinu zatiaľ zisťujú. S ohňom bojovali hasiči celú noc.

Pozrite si reportáž o požiari školy na Slovensku: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
09:25 Simpsonovci XXIV.
05:35 Panelák
06:15 TIPOS INFO
06:20 Kutyil s.r.o. II.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:35 Okruh
07:15 Iluzionista
09:10 Mé potrhlé já