Hodina baletu sa zmenila na záchranu pred požiarom. Okno sa pokúšali rozbiť mobilom

Hodina baletu sa zmenila na záchranu pred požiarom. Okno sa pokúšali rozbiť mobilom

NEW JERSEY / Nezostávalo im nič iné, len skočiť. Iba tak sa zachránili pred požiarom, ktorý pohltil tanečné štúdio v americkom New Jersey. V tom čase tam bolo 10 detí. Upozorňujeme, že nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých divákov.

Hodina baletu sa zmenila na boj o holý život v momente, keď halu na prvom poschodí budovy v New Jersey okolo 19:00 podvečer zachvátili plamene. Jedinou únikovou cestou boli okná a balkón. "Požiar zatarasil vchod do budovy, nemohli sme sa tam dostať," vraví veliteľ zásahu.

Ľudia z ulice pohotovo reagovali. Zohnali rebríky, aby pomohli deťom dolu. "Dve dievčatá sa pokúšali rozbiť okno mobilom, ale nedarilo sa im to. Našťastie sme ich včas zbadali a rozbili okno rebríkom," opisuje priebeh akcie zasahujúci policajt, Tony Nehmi. 

V jednom momente sa ale zrútil aj rebrík a deti museli dolu skočiť. Bola medzi nimi aj 14-ročná Samera, ktorá vyviazla iba s poranenou rukou. Ľahké zranenia majú aj ďalšie štyri dievčatá. Najmä vďaka ich odvahe a duchaprítomnosti ľudí z okolia nemal tento požiar tragickejšie následky. Okrem tanečného štúdia plamene poškodili aj reštauráciu, welnness centrum a autoumyváreň. Jeho príčinu zatiaľ zisťujú. S ohňom bojovali hasiči celú noc.

Pozrite si reportáž o požiari školy na Slovensku: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:45 Labková patrola I.
08:25 PRÁZDNINY II.
09:25 PRÁZDNINY II.
06:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
09:25 NA CHALUPE
06:35 Tyran III.
07:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
08:50 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
06:25 Osudová láska
08:00 Z ulice na green
09:45 Asterix a Vikingové