Vyšetrovatelia zistili, čo je za pádom vrtuľníka. Bezpečnostný pás

Vyšetrovatelia zistili, čo je za pádom vrtuľníka. Bezpečnostný pás

NEW YORK / Z newyorskej rieky pomocou žeriavu vylovili vrak vrtuľníka, pri nehode ktorého prišlo o život päť cestujúcich. Medzi obeťami sú turistka z Argentíny, hasič, novinár a dvaja zamestnanci spoločnosti, zabezpečujúcej vyhliadkové lety.

Podľa vyšetrovateľov mohol nehodu spôsobiť bezpečnostný pás, ktorý sa zaplietol okolo ventilu, zatvárajúceho prívod paliva a zapríčinil zlyhanie motora. Ľahký jednomotorový vrtuľník Eurocopter AS350, ktorý má kapacitu šesť ľudí vrátane pilota, sa zrútil do rieky v nedeľu krátko po siedmej večer miestneho času. Podľa polície bol vrtuľník registrovaný u firmy Liberty Helicopters, ktorá organizuje vyhliadkové a charterové lety. V tomto prípade išlo o súkromný výlet objednaný na účely fotografovania.

Na záberoch zo sociálnych sietí bolo vidieť, ako vrtuľník dosadá na hladinu vody, ako by na nej mal pristáť. Potom sa prednou časťou potopil do vody. Ani jeden z piatich pasažierov neprežil nehodu, pri ktorej sa v nedeľu večer zrútil v New Yorku vrtuľník do rieky East River. Zachrániť sa podarilo iba pilotovi.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 REŠTART
11:45 James Bond: Zlaté oko
14:40 Mortdecai: Grandiózny prípad
10:05 Zlatokopovia z Arkansasu
12:15 MILÁČIKOVO
13:10 15 MINÚT. KUCHÁR
11:10 Najkrajšie bývanie II.
12:30 Vraždy v Midsomeri X.
14:55 Columbo
11:05 Fix a Foxi
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
11:05 Vánoční show
12:40 Cesta za snem
14:25 Grace, kněžna monacká