Vodič prešiel cez priechod na červenú. Zrazil štyroch ľudí, dvaja na mieste zomreli

14.03.2018 12:10 Noviny.sk Krimi

Vodič prešiel cez priechod na červenú. Zrazil štyroch ľudí, dvaja na mieste zomreli

Archívna reportáž
embed kód
PRAHA / Tragická dopravná nehoda na priechode pre chodcov si vyžiadala dva životy. Polícia vykonala skúšky na zistenie prítomnosti omamných látok s negatívnym výsledkom.

Pred treťou hodinou došlo v stredu v Prahe k dopravnej nehode. Záchranári na miesto poslali nielen sanitku, ale aj vrtuľník, čo pri dopravných nehodách v rámci mesta nie je obvyklé.

Polícia príčiny nehody momentálne prešetruje, ale podľa svedkov z miesta nehody vodič prešiel na červenú, zatiaľ čo chodci prechádzali cez prechod. "Záchranári zasahovali pri dopravnej nehode pri električkovej zastávke, kde boli zrazení štyria chodci. Bohužiaľ, muž a žena zomreli. Ďalší dvaja sú v rukách lekárov," uviedla pre portál blesk.cz hovorkyňa záchranárov Jana Poštová. Podľa hovorkyne záchranári ošetrili 72-ročnú ženu, ktorá utrpela mnohopočetné zranenia a druhá, 63-ročná žena, utrpela zranenia ruky a bola prevezená na ortopédiu. 

Polícia informovala, že vodič nebol pod vplyvom alkoholu. "Vyšetrovatelia na základe skúšky vylúčili, že by 67-ročný vodič bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok," povedala hovorkyňa polície Andrea Zoulová. Záchranári previezli do nemocnice aj vodiča s akútnou stresovou reakciou a zároveň pracovníci záchranných zložiek poďakovali 82-ročnému mužovi, ktorý na mieste pomáhal resuscitovať. 

Pražská ulica bola neprejazdná asi tri hodiny, pričom premávka bola odklonená a električky v danom mieste nezastavovali. 

Pozrite si aj archívnu reportáž z dopravnej nehody na Slovensku, ktorú zapríčinili zdravotné problémy.

Zdroj: noviny.sk/blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana
16:30 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
19:00 Krimi
16:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
16:50 Najkrajšie bývanie II.
17:50 Najkrajšie bývanie II.
16:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
16:00 Hoota a Snoz
16:30 Príšerky zo skúmavky
16:45 Pat a Mat
15:10 2 Bobule
16:55 LOL
18:40 O myšce a medvědovi