Vodič roka: Na vlečku si naložil dodávku. Keď si policajti vypýtali vodičák, ukázal im fotku

Vodič roka: Na vlečku si naložil dodávku. Keď si policajti vypýtali vodičák, ukázal im fotku

OSTRAVA / Kuriózny prípad riešila polícia v Ostrave na Slovenské ulici. Neverili vlastným očiam, keď zistili, že vodič prekročil povolenú celkovú hmotnosť návesu o jednu tonu. Naložil totiž naň nabúranú dodávku. To ale nebolo všetko, čím ich prekvapil.

Ten ozajstný šok policajtov ešte len čakal. "Po výzve k predloženiu dokladov ukázal 32-ročný vodič cudzej štátnej príslušnosti vodičský preukaz, ktorý mal ale iba odfotografovaný v mobilnom telefóne. To, že nemá oprávnenie k riadeniu návesu s tak ťažkým nákladom, ho príliš netrápilo. Rovnako mu nevadilo, že náves preťažil o viac ako tonu," informuje hovorkyňa miestnej polície Lenka Sikorová. 

V prípade extrémneho prekročenia hmotnosti návesu dochádza ku zníženiu brzdných účinkov, čím môže byť ohrozená doprava na cestách. " V súvislosti s kontrolou polície tiež zistili, že na ťažnom osobnom automobile značky BMW sú na predných sklách vodiča a spolujazdca nalepené nehomologované fólie, ktoré znižujú priepustnosť svetla a teda aj viditeľnosť z vozidla do vozidla," doplnila hovorkyňa. 

Vodičovi uložili kauciu vo výške 50 tisíc českých korún (asi 1 970 eur) a zakázali mu ďalšiu jazdu, informuje portál novinky.cz. 

S kuriozitami sa policajti nestretávajú len na cestách. Na Slovensku riešili muži zákona aj nezvyčajnú krádež. Zlodej sa najedol, opral si veci a pospal si: 

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
10:30 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
09:05 Spravodlivosť v krvi VI.
10:15 Hawaii 5.0 VI.
11:35 Prvé oddelenie
08:50 Nákupné maniačky
10:15 Kutyil s.r.o.
11:30 Ochranca II.
09:25 Malý medvedík
09:50 ZáchranáRik II.
09:55 Strážca vesmíru Roger
09:05 Belmondo
11:00 Pan Dokonalý
12:40 Slunce, seno, erotika