Vodič roka: Na vlečku si naložil dodávku. Keď si policajti vypýtali vodičák, ukázal im fotku

Vodič roka: Na vlečku si naložil dodávku. Keď si policajti vypýtali vodičák, ukázal im fotku

OSTRAVA / Kuriózny prípad riešila polícia v Ostrave na Slovenské ulici. Neverili vlastným očiam, keď zistili, že vodič prekročil povolenú celkovú hmotnosť návesu o jednu tonu. Naložil totiž naň nabúranú dodávku. To ale nebolo všetko, čím ich prekvapil.

Ten ozajstný šok policajtov ešte len čakal. "Po výzve k predloženiu dokladov ukázal 32-ročný vodič cudzej štátnej príslušnosti vodičský preukaz, ktorý mal ale iba odfotografovaný v mobilnom telefóne. To, že nemá oprávnenie k riadeniu návesu s tak ťažkým nákladom, ho príliš netrápilo. Rovnako mu nevadilo, že náves preťažil o viac ako tonu," informuje hovorkyňa miestnej polície Lenka Sikorová. 

V prípade extrémneho prekročenia hmotnosti návesu dochádza ku zníženiu brzdných účinkov, čím môže byť ohrozená doprava na cestách. " V súvislosti s kontrolou polície tiež zistili, že na ťažnom osobnom automobile značky BMW sú na predných sklách vodiča a spolujazdca nalepené nehomologované fólie, ktoré znižujú priepustnosť svetla a teda aj viditeľnosť z vozidla do vozidla," doplnila hovorkyňa. 

Vodičovi uložili kauciu vo výške 50 tisíc českých korún (asi 1 970 eur) a zakázali mu ďalšiu jazdu, informuje portál novinky.cz. 

S kuriozitami sa policajti nestretávajú len na cestách. Na Slovensku riešili muži zákona aj nezvyčajnú krádež. Zlodej sa najedol, opral si veci a pospal si: 

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:45 Profesionáli VII.
20:35 Najdlhšia jazda
23:05 Festivalové minúty
19:35 Prvé oddelenie II.
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
20:00 Príbehy dvoch myší
20:25 Robošváb IV.
20:50 Sherm a jeho mikróby
18:35 Poslední templář
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Mapy ke hvězdám
22:15 Kolonie