Oblačno, dažďové prehánky
18°
Bratislava
Medard
8.6.2023
Na diaľnici sa zrazilo 100 áut, jeden človek mŕtvy
Zdielať na

Na diaľnici sa zrazilo 100 áut, jeden človek mŕtvy

IOWA / Reťazová nehoda takmer stovky áut ochromila na celú noc dopravu na zasneženej diaľnici v Iowe. Jeden človek zahynul, 5 ľudí je v kritickom stave. Príčinou je tejto masívnej havárie však nebolo iba počasie, ale aj netrpezliví vodiči.

Skrížené kamióny, vraky áut mimo cesty a desiatky zúfalých ľudí, ktorých uväznila zasnežená diaľnica v Iowe. Podľa úradov však za tento stav môžu aj samotní vodiči, ktorí sa neprimeranou rýchlosťou pokúsili obísť ostatné nabúrané autá, sami nezvládli riadenie a situáciu ešte zhoršili. Nakoniec boli radi, že vôbec prežili.

“Vďakabohu sa nám nič nestalo," povedala šoférka. “Pracujem tu 26 rokov, nikdy som nič také nevidel,” opisuje veliteľ zásahu. Úrady však zareagovali naozaj bleskovo. Do pol hodiny vyslali na miesto okrem záchranárov aj autobusy, ktoré pozvážali vodičov do tepla. Tam im červený kríž doručil zásoby jedla, vody, ale aj hračiek pre deti. Lekári tam ošetrovali miernejšie poranenia. Mnohí z vodičov tu budú zrejme nútení stráviť aj noc, keďže z ich áut zostali iba vraky.

“Skončili sme v priekope, keď sme sa snažili vyhnúť ostatným autám,” opisuje vodič. Polícia v Iowe vyzýva ľudí k mimoriadnej opatrnosti. Nepriaznivé počasie má pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.​

Najčítanejšie správy