Dôchodkyňa spadla z bicykla, policajti jej v nemocnici dali pokutu

Dôchodkyňa spadla z bicykla, policajti jej v nemocnici dali pokutu

Archívna reportáž
embed kód
PRAHA / Dôchodkyňa sa vybrala do kostola na bicykli. Po ceste tam sa zľakla autá, ktoré šlo oproti nej, spadla a zranila si kotník. Polícia dôchodkyňu navštívila v nemocnici, aby jej uložili pokutu. Prípadom sa zaoberala aj ombudsmanka Anna Šabatová.

"Políciu privolal na miesto nehody neplnoletý svedok, ktorý ale pád nevidel, počul iba pád bicykla a potom videl ženu ležať na zemi. Policajt na mieste nehody zistil, že je povrch cesty nerovný a bol niekoľkrát opravovaný," opísala ombudsmanka prípad s tým, že nebolo nijako preukázané, že sa dôchodkyňa nevenovala riadeniu bicykla. 

Keď policajt navštívil dôchodkyňu v nemocnici, ktorá si tam liečila zranený kotník, nepoučil ju o práve odmietnuť výpoveď a nepodpísať protokol. "Žena podľa všetkého protokol aj blokovú pokutu podpísala zo strachu, že to musí urobiť," uviedla ombudsmanka. Tá odporúčala polícii, aby prehodnotila prax ukladania pokút v nemocniciach.

Podľa portálu Novinky.cz, zverejnila prípad ombudsmanka preto, lebo Krajské riaditeľstvo polície Zlínskeho kraja neuznalo pochybenie a trvá na dôvodoch uloženia pokuty. "Policajný prezident zákonnosť uloženej blokovej pokuty opiera o súhlas sťažovateľky s blokovou pokutou," konštatovala Šabatová. 

Zdroj: noviny.sk, novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:10 Prázdniny pre psa
12:00 Let Fénixa
14:20 Princ z Perzie: Piesky času
10:25 Dnes ja, zajtra ty!
12:45 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:30 X Factor Veľká Británia XIV.
09:50 Naj bývanie Miami
12:00 Skorumpovaní poliši
13:15 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
11:05 Fix a Foxi
11:35 Príbehy dvoch myší
09:15 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
11:00 S tváří anděla
12:55 Počátek Země Nezemě