Dôchodkyňa spadla z bicykla, policajti jej v nemocnici dali pokutu

Dôchodkyňa spadla z bicykla, policajti jej v nemocnici dali pokutu

Archívna reportáž
embed kód
PRAHA / Dôchodkyňa sa vybrala do kostola na bicykli. Po ceste tam sa zľakla autá, ktoré šlo oproti nej, spadla a zranila si kotník. Polícia dôchodkyňu navštívila v nemocnici, aby jej uložili pokutu. Prípadom sa zaoberala aj ombudsmanka Anna Šabatová.

"Políciu privolal na miesto nehody neplnoletý svedok, ktorý ale pád nevidel, počul iba pád bicykla a potom videl ženu ležať na zemi. Policajt na mieste nehody zistil, že je povrch cesty nerovný a bol niekoľkrát opravovaný," opísala ombudsmanka prípad s tým, že nebolo nijako preukázané, že sa dôchodkyňa nevenovala riadeniu bicykla. 

Keď policajt navštívil dôchodkyňu v nemocnici, ktorá si tam liečila zranený kotník, nepoučil ju o práve odmietnuť výpoveď a nepodpísať protokol. "Žena podľa všetkého protokol aj blokovú pokutu podpísala zo strachu, že to musí urobiť," uviedla ombudsmanka. Tá odporúčala polícii, aby prehodnotila prax ukladania pokút v nemocniciach.

Podľa portálu Novinky.cz, zverejnila prípad ombudsmanka preto, lebo Krajské riaditeľstvo polície Zlínskeho kraja neuznalo pochybenie a trvá na dôvodoch uloženia pokuty. "Policajný prezident zákonnosť uloženej blokovej pokuty opiera o súhlas sťažovateľky s blokovou pokutou," konštatovala Šabatová. 

Zdroj: noviny.sk, novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 K-9: Legenda o stratenom poklade
07:30 Simpsonovci XII.
08:00 Simpsonovci XIII.
06:25 Hviezdna brána: Atlantída II.
07:15 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:15 NOVÁ ZÁHRADA
06:15 Nevesta pre milionára V.
08:00 Ako sa stavia americký sen
10:00 Dr. Dokonalý
06:00 Tučniak Pecola
06:30 Príbehy vreckových dráčikov
06:55 Maxík
05:45 Kdybych měl křídla
07:20 Domácnost naruby
09:05 Arrietty ze světa půjčovníčků