Otec nemá peniaze na liečbu dcéry. Chodí s ňou ležať do hrobu, nech si zvyká

Otec nemá peniaze na liečbu dcéry. Chodí s ňou ležať do hrobu, nech si zvyká

NEIJIANG / V juhozápadnom čínskom meste zúfalý otec nevie, ako má zachrániť svoju dvojročnú dcéru. Je vážne chorá a na jej liečbu už dali všetky rodinné úspory, aj sa zadĺžili. Vykopal jej hrob, kam sa s ňou chodí hrať a poležať si, aby si zvykla a nebála sa smrti.

Rodina žije na vidieku a nemajú peňazí nazvyš, píše denník Daily Mail. Liečba dvojročného dievčaťa je nad ich možnosti, doteraz už na ňu dali v prepočte takmer 15 tisíc eur. Snažili sa si aj požičiavať, no už im nikto viac nechce peniaze poskytnúť. Manželia sa rozhodli dokonca splodiť druhého potomka, aby chorej dcérke pomohli transplantáciou pupočníka, no na zákrok by napokon aj tak nemali peniaze, ako zistili. 

"Zahnali nás do kúta, nemáme už žiadnu možnosť," vyjadrila sa matka dievčaťa, Deng Min vo videu. Rozhodli sa vzdať liečbu a svoju pozornosť upriamili na pripravovanie ich dcéry na smrť. Otec dievčaťa vykopal hrob a tam sa s ňou chodí hrávať, aby sa na smrť pripravila a nebála sa jej. "Toto je miesto, kde bude odpočívať v pokoji. Jediné, čo môžem spraviť, je sprevádzať ju každý deň," hovorí otec Zhang Xinlei.

Choroba, ktorou dievča trpí, si vyžaduje celoživotnú liečbu. Pri talasémii sa netvorí hemoglobín, resp. tvorí sa len minimálne. Ten je zodpovedný za distribúciu kyslíku v tele krvným obehom. 

Zdroj: dailymail.co.uk, noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň - NOVÉ PRÍPADY
10:40 Pod povrchom
08:30 Simpsonovci XII.
09:30 Futurama VII.
10:00 Ako som spoznal vašu mamu
07:40 SLADKÝ ŽIVOT
09:30 Nákupné maniačky
10:50 NOVÁ ZÁHRADA
08:35 Krtko
08:50 Mášine rozprávky
08:55 Oskar v balóne
08:30 Ríše hraček
10:10 Cvokař
12:00 Madea vás ochrání