Núdzové pristátie lietadla: Pasažieri diskutovali o terorizme a výbušninách

Núdzové pristátie lietadla: Pasažieri diskutovali o terorizme a výbušninách

Archívna reportáž
embed kód
KOLÍN NAD RÝNOM / Lietadlo spoločnosti EasyJet v sobotu večer núdzovo pristálo v Kolíne nad Rýnom na západe Nemecka. Dôvodom bola "podozrivá konverzácia" troch cestujúcich na tému terorizmus a taktiež podozrivá taška na palube. Lietadlo smerovalo zo slovinskej Ljublany do Londýna. Trojicu pasažierov zatkli.

Pilot sa rozhodol s lietadlom neplánovane pristáť v Kolíne nad Rýnom potom, čo cestujúci informovali palubný personál, že " niekoľko ľudí diskutovalo o záležitostiach týkajúcich sa terorizmu," povedal hovorca regionálnej polície agentúre AFP. Denník Bild s odvolaním sa na hovorcu nemeckej federálnej polície napísal, že sa podozriví muži rozprávali o "bombe" a "výbušniných".

Lietadlo Airbus 319 pristál v Kolíne nad Rýnom okolo šiestej hodiny večer. Polícia evakuovala šmykľavkami z lietadla 151 pasažierov a lietadlo prehľadala. Odpálila taktiež na izolovanom mieste tašku, ktorá patrila jednému z podozrivej trojice. Čo bolo jej obsahom, polícia neuviedla.

Na letisku bola medzi siedmou a desiatou hodinou večer prerušená letecká doprava a desať letov smerujúcich do Kolína nad Rýnom v tomto časovom intervale odklonili. Dvadsať letov odložili.

"Berieme situáciu veľmi vážne, no nemôžeme potvrdiť, že išlo o pokus o teroristický útok," uviedol pre denník Bild hovorca polície.

Zdroj: noviny.sk, ČTK, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 PRESTRETÉ
09:45 Súdna sieň
10:50 Súdna sieň
09:00 Kosti V.
09:55 Kosti V.
11:10 Áno, šéfe! USA V.
08:05 POLICAJTI V AKCII
09:30 Prvé oddelenie II.
09:50 Prvé oddelenie II.
09:05 Ocko hrdina
09:15 Medzi nami zvieratkami
09:20 Labková patrola I.
09:05 Angele a Tony
10:35 Arthur a souboj dvou světů
12:25 Noc s králem