Taiwan ako prvý zakázal mačky a psy, už nebudú v menu

Taiwan ako prvý zakázal mačky a psy, už nebudú v menu

Archívne video
Archívna reportáž
embed kód
TCHAJ / PEJ - V utorok parlament schválil návrh zákona, ktorý ochraňuje zvieratá. Tento ostrovný štát bude prvý medzi krajinami Ázie, ktorý zakáže konzumáciu psov a mačiek.

V utorok sa taiwanska vláda zhodla na prijatí zákona, podľa ktorého bude úplný zákaz konzumácie psov a mačiek. Či už ide o konzumáciu v reštauráciach, alebo doma. Prijatie tejto normy má viesť k zlepšeniu legislatívy ochrany zvierat.  

Ide o prelomový krok, tento zákon je prvý svojho druhu v Ázii. Tých, ktorí porušia zákaz, čaká tvrdý trest. Pôjde o vysoké pokuty, verejné poníženie v podobe zverejnenia ich fotografie a mena. Porušovateľovi hrozia aj dva roky vo väzení, informuje britská BBC

Zákon tiež nedovoľuje vodenie psa na vodítku popri motorke, alebo aute. V roku 2001 prijal Taiwan legislatívu, ktorá zakazuje predaj mäsa a kožušín zo zvierat ako mačky a psy pre "ekonomické účely".

Napriek tomu, že Tawian je zatiaľ jedinou krajinou Ázie, snahy dosiahnuť zákaz obchodovania so psím a mačacím mäsom sú aj v iných krajinách tohto kontinentu. Minulý rok sa uskutočnil veľký protest v Severnej Kórei.

Psie mäso sa v Taiwane bežne objavovalo na menu, v poslednej dobe ale Taiwanci psa považujú viac za člena rodiny. Minulý rok si prezidentka Tsai Ing-wen adoptovala troch starých vodiacich psov, aby dožili s jej rodinou.  

Pozrite si archívnu reportáž. 

Zdroj: noviny.sk / bbc.com

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:30 TOP STAR
12:50 INKOGNITO
14:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
12:30 NA CHALUPE
13:40 Prvé oddelenie
14:05 EXTRÉMNE PRÍPADY
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
13:45 Kosti
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
12:55 Knihy od Stonožky
11:25 Dívka z románu
13:10 Okruh
14:50 Lord of the Dance