Narodeninová oslava prezidenta chudobnej krajiny bude stáť 1 milión dolárov

Narodeninová oslava prezidenta chudobnej krajiny bude stáť 1 milión dolárov

HARARE / Približne milión dolárov stojí podľa agentúry AFP hostina, ktorú pri príležitosti svojich 93. narodenín v sobotu usporiadal prezident Zimbabwe Robert Mugabe pre tisíce svojich prívržencov.

Mugabe stojí na čele krajiny, ktorá sa nachádza na juhovýchode Afriky, pevnou rukou od vyhlásenia jej nezávislosti od Británie v roku 1980.

Nedávno oslávil 93 rokov a je najstaršou hlavou štátu na svete. Budúci rok chce opäť kandidovať v prezidentských voľbách.

Každoročné extravagantné oslavy prezidentovych narodenín poburujú obyvateľstvo, ktoré trpia veľkou nezamestnanosťou a nedostatkom potravín.

Aká bola tohtoročná hostina sa zatiaľ nevie, ale vlani Mugabe ponúkol hosťom napríklad veľké množstvo slonieho a byvolieho mäsa a tiež tortu, ktorá vážila 92 kilogramov, teda počet zodpovedajúci jeho veku.

Mugabe odmieta kritiky a mieni ďalej vládnuť. "Väčšina ľudí si myslí, že nie je, kto by ma nahradil. Keby som si myslel, že to už nemôžem robiť, povedal by som to, aby ma moja strana nahradila. Avšak zatiaľ si nemyslím, že by som to mal hovoriť," vyhlásil v štátnej televízii prezident. Okrem iného nariadil, aby deti pri príležitosti jeho narodenín nešli do školy a oslavovali s ostatnými.

Zdroj: noviny.sk, čtk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
10:20 MacGyver
12:50 Prvé oddelenie II.
13:40 Planéta bez ľudí II.
11:30 JAG III.
13:30 Kosti IV.
14:30 Vražedné Miami
12:25 Oskar v balóne
12:45 Medzi nami zvieratkami
12:50 Rybičky Flip a Flap
11:45 Tanec draků
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán