Skoro jasno
25°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Blesk zasiahol 11 ľudí vrátane detí v Paríži, v Nemecku hlásia 33 zranených
Zdielať na
Zahraničie

Blesk zasiahol 11 ľudí vrátane detí v Paríži, v Nemecku hlásia 33 zranených

PARÍŽ/BERLÍN/VARŠAVA / Úder blesku v sobotu v jednom parížskom parku zasiahol skupinu detí a dospelých. Jedenásť ľudí utrpelo zranenia, z toho šesť detí ťažké, informoval starosta ôsmeho parížskeho obvodu Vincent Baladi. Pri búrkach prišli o život aj dvaja ľudia v Poľsku a blesk ťažko zranil tiež troch dospelých počas futbalového zápasu na západe Nemecka.

Francúzskou metropolou sa v sobotu popoludní prehnala silná búrka. Skupina detí, ktorá sa v parku Monceau zišla na oslave narodenín, sa pred dažďom schovala pod strom a tam ich podľa serveru franceinfo.fr zasiahol blesk.

"Bol to náhly a nepredvídateľný meteorologický úkaz," uviedla parížska radnica.

Medzi zranenými je osem detí a traja dospelí. Jedno dieťa je podľa serveru 20minutes.fr stále v ohrození života. Prognóza ostatných detí a dospelých je podľa hovorkyne detskej nemocnice Necker dobrá. Na mieste nešťastia sa náhodou vyskytoval hasič v civile, ktorý zraneným poskytol prvú pomoc, hlavne najvážnejšie zranenému dieťaťu, ktoré dostalo srdcový záchvat. "Inak by to to dopadlo ešte horšie," povedal hovorca hasičov.

Poľsko

Blesk v poľských Beskydách zabil jedného turistu a ďalší v búrke spadol do rozvodneného toku a utopil sa, informovala agentúra PAP. Troch ľudí zranil blesk na vrchole hory Sokolica v pohorí Pieniny.

Nemecko

Úder blesku si tiež vyžiadal troch ťažko zranených v Hoppstädtene v nemeckom Porýnií. Výboj podľa hovorcu miestnej polície udrel z čistého neba počas mládežníckeho futbalového zápasu. Jedným zo zranených je rozhodca, ktorého blesk podľa agentúry DPA zasiahol priamo. Tridsať detí od 9 do 11 rokov odviezli záchranári do nemocnice na preventívne vyšetrenie.

Blesk udrel v Paríži:

Zdielať na

Najčítanejšie