Jasno
-2°
Bratislava
Vincent
21.1.2022
Opitý a zdrogovaný vodič ohrozoval ľudí, vrazil do viacerých áut
Zdielať na
Zahraničie

Opitý a zdrogovaný vodič ohrozoval ľudí, vrazil do viacerých áut

PRAHA / Na vlakovej stanici úradoval pirát. Zdrogovaný a opitý vodič auta nebezpečne prechádzal na červenú a ohrozoval chodcov. Nabúral pri tom do desiatich zaparkovaných áut.

Divokú jazdu si všimli policajti o druhej hodine ráno na ulici Wilsonova. Šofér sa okolo policajtov prehnal vysokou rýchlosťou a zamieril ku križovatke pod mostom.

Pirát za volantom odmietol zastaviť, naopak, ešte viac šliapol na plyn. "Išiel agresívne, ohrozoval chodcov, prešiel na červenú," informuje hovorkyňa pražskej polície Iveta Martínková.

Kokaín

Na štýle jazdy bolo evidentné, že muž nemá auto pod kontrolou. Cestou narážal do stojacich áut. "Vyčísľujeme škodu na desiatich autách," uviedla Martínková.

Policajti nakoniec muža chytili. Zablokovali mu cestu, aby v zbesilej jazde nemohol pokračovať. Z auta odmietol vystúpiť a museli ho spacifikovať použitím sily. "Nafúkal 2 promile a požil drogu kokaín," povedala hovorkyňa.

Bez vodičáku

Zdrogovaný opitý šofér prišiel na mieste o vodičský preukaz a za ohrozovanie pod vplyvom návykovej látky môže skončiť vo väzení.

Z Prahy informuje redaktor Martin Krpač:

Zdielať na

Najčítanejšie