Robert Fico pristál v Bruseli. Mal problém vystúpiť z lietadla

Robert Fico pristál v Bruseli. Mal problém vystúpiť z lietadla

BRUSEL / Premiér Robert Fico odletel na summit do Bruselu. Po príchode ale nevedel vystúpiť z lietadla. Moderné prekryté schody nevedeli pripojiť na náš starý vládny špeciál TU 154. Musel teda čakať, kým vystúpia novinári a potom mu prisunú starší typ schodov.

Následne premiér Robert Fico priznal, že Slovensko potrebuje obnoviť techniku.

Do Bruselu ale prišiel, aby riešil spolu s kolegami utečeneckú krízu.

Stretnutie predsedov vlád V4

Ešte pred začiatkom summitu sa stretli predsedovia vlád Vyšehradskej štvorky. Výsledkom rokovania je poľská pomoc Maďarsku na srbsko-maďarských hraniciach.

"Zo strany Českej republiky je to 50 policajtov, taktiež 50 policajtov pošle Slovenská republika a poľská vláda dnes prisľúbila 60 až 70 policajtov, vrátane špeciálnej techniky," uviedol slovenský premiér.

Summit o utečencoch

Následne sa predstavitelia V4 presunuli na summit o utečeneckej kríze. Ten bude podľa predpokladov trvať do neskorých nočných hodín. Hlavnou témou budú utečenci a tiež posilnenie vonkajších hraníc Schengenu.

"Dnes večer sa nám určite nepodarí celú problematiku uzavrieť, ale dúfam, že získame jasné signály o tom, že všetky krajiny sú pripravené splniť svoje finančné záväzky," informoval Robert Fico.

"Na pláne je rokovať o miestach vzniku migrácie. Ďalej sú to financie pre utečenecké tábory v Turecku," načrtla program nemecká kancelárka Angela Merkel.

Do rokovania sa zapojí aj maďarský premiér Viktor Orbán. "Treba ísť na juh a ochrániť grécke hranice. Verím, že dnes sa dohodneme na tom, že treba uzavrieť grécko-tureckú hranicu," naznačil svoj postoj.

Spolupráca s Tureckom

Dôležitá je tiež spolupráca s Tureckom. To ale požaduje liberalizáciu vízovej povinnosti pre svojich občanov v rámci Únie. "Obe strany ale z tejto dohody budú musieť mať primeraný úžitok," dodal Fico.

Fico odletel na summit do Bruselu, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Narnia: Princ Kaspian
16:50 Shrek 2
19:00 Krimi
15:05 Denník ľadovej princeznej
17:15 Áno, šéfe USA VI.
18:15 Áno, šéfe USA VI.
15:15 Skutočné príbehy
16:25 Skutočné príbehy
18:00 Klamári I.
15:35 Strážca vesmíru Roger
15:45 Zabi nudu! II.
15:55 Barbapapa na ceste okolo sveta
14:45 Za zavřenými dveřmi
16:30 Napříč časem
18:20 Země naděje