Robert Fico pristál v Bruseli. Mal problém vystúpiť z lietadla

Robert Fico pristál v Bruseli. Mal problém vystúpiť z lietadla

BRUSEL / Premiér Robert Fico odletel na summit do Bruselu. Po príchode ale nevedel vystúpiť z lietadla. Moderné prekryté schody nevedeli pripojiť na náš starý vládny špeciál TU 154. Musel teda čakať, kým vystúpia novinári a potom mu prisunú starší typ schodov.

Následne premiér Robert Fico priznal, že Slovensko potrebuje obnoviť techniku.

Do Bruselu ale prišiel, aby riešil spolu s kolegami utečeneckú krízu.

Stretnutie predsedov vlád V4

Ešte pred začiatkom summitu sa stretli predsedovia vlád Vyšehradskej štvorky. Výsledkom rokovania je poľská pomoc Maďarsku na srbsko-maďarských hraniciach.

"Zo strany Českej republiky je to 50 policajtov, taktiež 50 policajtov pošle Slovenská republika a poľská vláda dnes prisľúbila 60 až 70 policajtov, vrátane špeciálnej techniky," uviedol slovenský premiér.

Summit o utečencoch

Následne sa predstavitelia V4 presunuli na summit o utečeneckej kríze. Ten bude podľa predpokladov trvať do neskorých nočných hodín. Hlavnou témou budú utečenci a tiež posilnenie vonkajších hraníc Schengenu.

"Dnes večer sa nám určite nepodarí celú problematiku uzavrieť, ale dúfam, že získame jasné signály o tom, že všetky krajiny sú pripravené splniť svoje finančné záväzky," informoval Robert Fico.

"Na pláne je rokovať o miestach vzniku migrácie. Ďalej sú to financie pre utečenecké tábory v Turecku," načrtla program nemecká kancelárka Angela Merkel.

Do rokovania sa zapojí aj maďarský premiér Viktor Orbán. "Treba ísť na juh a ochrániť grécke hranice. Verím, že dnes sa dohodneme na tom, že treba uzavrieť grécko-tureckú hranicu," naznačil svoj postoj.

Spolupráca s Tureckom

Dôležitá je tiež spolupráca s Tureckom. To ale požaduje liberalizáciu vízovej povinnosti pre svojich občanov v rámci Únie. "Obe strany ale z tejto dohody budú musieť mať primeraný úžitok," dodal Fico.

Fico odletel na summit do Bruselu, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 Policajti v akcii
06:00 Nákupné maniačky
06:55 Kutyil s.r.o. II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
06:40 Zlomené srdce
08:20 Rin Tin Tin
10:05 Mysli jako pes