Zatiahnuté
-0°
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
Dovolenkový raj obsadili utečenci, vylodili sa na plážach ostrova Kos
Zdielať na
Zahraničie

Dovolenkový raj obsadili utečenci, vylodili sa na plážach ostrova Kos

KOS / Obľúbená dovolenková destinácia sa mení na jeden veľký utečenecký tábor. Len za posledných pár dní na grécky ostrov Kos priplávalo približne 1200 migrantov z Afganistanu a Sýrie. V Európe chcú začať nový život.

Na grécky ostrov, ktorý je inak obľúbenou destináciou dovolenkárov, mieria utečenci z Afganistanu a Sýrie. Do Európy prichádzajú zo svojich vojnami zmietaných krajín s vidinou lepšieho života.

Dovolenkári zvyknutí na krásne prímorské prostredie sa momentálne stretávajú s utečencami na každom kroku. Migranti sedávajú na plážach, na zemi pri reštauráciách či v blízkosti turistických atrakcií. Na turistov pozerajú smutnými pohľadmi a dúfajú, že sa niektorý z nich nad nimi zľutuje a nejaký cent či kúsok jedla im dá.

Reprofoto/Reuters

"Na ostrove je to momentálne veľmi špinavé a zanedbané. Je to nepríjemné. Nebudem sedieť v reštaurácii, keď na nás pozerajú, ako jeme," povedal jeden z britských turistov pre britský denník Daily Mail.

Ulice či ubytovňa

Niektorí z utečencov prispôsobili svoj život životu na ulici. Prespávajú na lavičkách, na plotoch sušia oblečenie, ktoré si operú v mori. Tí šťastnejší sa tlačia na ubytovni.

Reprofoto/Reuters

Migrantov, ktorým sa podarilo utiecť do Európy, by si podľa Únie mali rozdeliť štáty medzi sebou. Merítkom majú byť povinné kvóty.

Reprofoto/Reuters

Migranti priplávali na ostrov Kos, pozrite si video:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie