Polojasno
13°
Bratislava
Edita
26.9.2022
Policajtov, obvinených zo smrti černocha, pustili na kauciu
Zdielať na
Zahraničie

Policajtov, obvinených zo smrti černocha, pustili na kauciu

BALTIMORE / Šesť policajtov, ktorí sa minulý mesiac v Baltimore údajne podieľali na smrti mladého černocha Freddieho Graya a čelia obvineniu zo zabitia a vraždy, prepustili na kauciu. Všetkých vzali do väzby v piatok popoludní miestneho času potom, čo prkurátorka zverejnila obvinenie.

Traja z policajtov sú čiernej pleti, traja sú belosi, je medzi nimi jedna žena, uviedli americké médiá. Štyridsaťpäťročný Caeser Goodson Jr., ktorý 12. marca šoféroval spolu s Grayom dodávku bol prepustený na kauciu 350 000 dolárov.

Kauciu v rovnakej výške musel zložiť aj Brian Rice, William Porter a Alicia White. Ostatní dvaja policajti Edward Nero a Garrett Miller mali kauciu o 100 000 dolárov nižšiu.

Zabudli na pás

V meste úmrtie dvadsaťpäťročného Graya vyvolalo demonštrácie proti prístupu polície k černošskej menšine. Baltimorské združenie policajtov ale s obvinením nesúhlasí, šestica podľa nich na Grayovej smrti vinu nenesie, uviedla agentúra AP.

Smrteľné zranenia, ktoré muž utrpel počas jazdy v policajnej dodávke, zavinili policajti podľa štátnej zástupkyne Marilyn J. Mosby tým, že muža spútali na rukách aj na nohách a nezapli mu bezpečnostné pásy. Tiež neurobili nič pre to, aby mu poskytli rýchlu zdravotnú pomoc, uviedla prokurátorka.

Pozrite sa, ako to vyzeralo počas protestov v uliciach Baltimoru:

Súvisiace články

Najčítanejšie