Ruských Nočných vlkov na poľskej hranici otočili, dostali písomný zákaz

Ruských Nočných vlkov na poľskej hranici otočili, dostali písomný zákaz

VARŠAVA/MINSK / Poľské úrady v pondelok na poludnie zakázali kolóne desiatich motorkárov z ruského klubu Noční vlci vjazd do krajiny, oznámila poľská televízia. Po pohraničnej kontrole na bielorusko-poľskom priechode Brest-Terespol im oznámili, že nespĺňajú podmienky na vjazd do Poľska. Rozhodnutie, ktoré bolo každému z Rusov vopred dané písomne, nebolo podľa ruských médií nijako zdôvodnené.

"Neprekročenie hranice v súvislosti s tým, že nesplňujú podmienky vjazdu na poľské územie," povedal novinárom hovorca pohraničnej služby Dariusz Sienicki.

Podľa vodcu ruskej motocyklovej kolóny Andreja Bobrovského zakázali poľské úrady vjazd jednotlivo každému z členov kolóny, a to údajne bez objasnenia príčin.

Bojovskij sa domnieva, že motorkári "boli zaradení do sankčného zoznamu".

Desať motocyklistov sa na hraničnom priechode Terespol obrátilo späť a zamierilo do bieloruského pohraničného mesta Brest. V utorok na obed tam podľa ruskej agentúry TASS chcú usporiadať tlačovú konferenciu.

Niekoľkohodinová prehliadka

Prehliadka na poľskom hraničnom priechode trvala podľa ruských a poľských novinárov niekoľko hodín a bola veľmi podrobná. Každý z členov kolóny bol vraj podrobený "krížovému výsluchu" za prítomnosti štyroch poľských úradníkov.

Zdroj: SITA

Pohraničiari sa zaujímali o cieľ a dôvod cesty, o miesta nocovania a počet účastníkov výpravy.

Na poľskej strane hranice čakali ruských kolegov poľskí motorkári, ktorých bolo podľa agentúry TASSS viac ako sto.

"Ak Nočným vlkom skrivia čo i len vlas na hlave, bude to pre nás hanba. V Poľsku sú všetci bikeri našimi hosťami, musíme im pomáhať a brániť ich," povedal ruským novinárom jeden z poľských motocyklistov.

Dodal, že pokiaľ sa výprava Nočných vlkov Európou neuskutoční, pôjdu poľskí motorkári po bojovej ceste Červenej armády sami namiesto nich.

Zdroj: SITA

Poľské médiá nevylučujú, že napriek zákazu niektorí členovia ruského klubu Noční vlci do Poľska preniknú, prípadne sa už v krajine nachádzajú. Hovorkyňa pohraničnej stráže Agniezska Goliasová poľskému serveru Fakt povedala, že nie všetci ruskí motorkári sú členmi tohto gangu a poľské úrady nemajú žiadnu možnosť ako ich klubovú príslušnosť preverovať.

Od hranice chceli Rusi ešte v pondelok poobede doraziť do Varšavy, kde plánovali položiť kvetiny na hrob neznámeho vojaka na Pilsudskom námestí a chceli si tiež uctiť pamiatku Poliakov zavraždených v roku 1943 pri takzvanom volynskom masakre. O život vtedy ukrajinskí nacionalisti pripravili na území obsadenom nemeckým Wehrmachtom niekoľko desiatok tisíc Poliakov, ale i Rusov, Židov a príslušníkov ďalších národností.

Ruských motorkárov na poľskej hranici otočili, pozrite si video:

Zdroj: noviny.sk, ČTK, TASS

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:35 Útek na Horu čarodejníc
13:50 Narnia: Princ Kaspian
16:50 Shrek 2
11:15 Nové bývanie
12:45 Drvivý dopad
15:05 Denník ľadovej princeznej
12:20 Kto porazí šéfkuchára
12:50 Keď je pečenie umenie IV.
13:20 Keď je pečenie umenie IV.
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek idú do sveta
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
11:20 Kolo zázraků
13:10 Příšerky z vesmíru
14:45 Za zavřenými dveřmi