Zatiahnuté, dažďové prehánky
16°
Bratislava
Vladislav
25.9.2022
Posádka pre bezpečnostné dvere nevedela zabrániť tragédii
Zdielať na
Zahraničie

Posádka pre bezpečnostné dvere nevedela zabrániť tragédii

BRATISLAVA/MARSEILLE / Vyšetrovatelia vo štvrtok potvrdili, že haváriu lietadla so 150 ľuďmi na palube spôsobil druhý pilot Andreas Lubitz. Ten využil situáciu, keď bol v kokpite sám a úmyselne so strojom havaroval. Kapitán i ostatní členovia posádky sa do kokpitu dobíjali márne, nevedeli sa tam dostať.

Po 11. septembri 2001 sa pravidlá v letectve výrazne zmenili. Piloti v kokpite ostali pred cestujúcimi striktne zamknutí. Dostať sa do vnútra sa dá len na základe prísnych pravidiel.

"Dvere sú technicky prispôsobené tak, aby ich bolo možné vždy otvoriť iba z vnútra," vysvetlil nemecký minister dopravy Alexander Dobrind.

Dvere v lietadle sú opancierované a do vnútra kabíny neprenikne nikto. Svedčí o tom aj prípad letu spoločnosti Germanwings, keď chceli druhého pilota zastaviť a počas klesania sa pokúšali dvere dokonca vypáčiť.

Piloti si otvoria jedine v prípade, ak sú presvedčení, že za dverami je všetko v poriadku. V opačnom prípade ich môžu jedinou páčkou zablokovať.

V prípade núdze ale ešte existuje bezpečnostný kód. Po jeho zadaní sa dvere otvoria na päť sekúnd. Aj to vie pilot zablokovať. Čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou stalo aj na palube letu 9525.

Zmeny v bezpečnosti

Aerolínky po tragédii začínajú s bezpečnostnými zmenami a zavádzajú pravidlo minimálne dvoch členov posádky.

"V drvivej väčšine firiem, ktoré poznám,  keď jeden opustí kabínu, musia byť vždy dvaja" hovorí pilot Peter Švec.

V prípade letu 9525 to tak nebolo.

Pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie