Rakúšania chcú stopnúť islamistov, podnikajú proti nim rozsiahle razie

Rakúšania chcú stopnúť islamistov, podnikajú proti nim rozsiahle razie

VIEDEŇ / Rakúske úrady v piatok od skorého rána podnikajú rozsiahle razie proti islamským radikálom vo Viedni, v Linzi a v Grazi. Stovky policajtov prehľadávajú byty, modlitebne a mešity. Zatýkacie rozkazy vydali na dvadsať osôb.

Hlavným pozodrivým má byť bosniansky duchovný, ktorý údajne podnecuje k nenávisti. Policajnú akciu nariadil Krajský súd v Grazi.

Desiatky domových prehliadok začali už o štvrtej ráno. Rakúsky server oe24.at tvrdí, že ide o doposiaľ najväčšiu akciu v Európe. Polícia počas nej vyhlásil najvyšší stupeň pohotovosti.

Úder terorizmu

"Dnešným zásahom sa podarilo zasadiť významný úder terorizmu v Rakúsku. Ukazuje, že naša politika nulovej tolerancie je správna a doterajšie opatrenia účinné," uviedla rakúska ministerka vnútra Johanna Mikl-Leitner.

Podnetom pre policajnú akciu boli výsledky vyšetrovania rakúskej kontrarozviedky. Podľa nich sa vystupňovalo podozrenie voči viacerým osobám, že radikalizovali a financovali mladých moslimov, ktorých verbovali pre teroristické akcie v Sýrii a posielali ich do krízovej oblasti.

Islamisti pripravovali útok na sídlo Európskej komisie:

Zdroj: noviny.sk, ČTK, oe24.at

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:35 Noviny TV JOJ
06:05 Krimi
05:30 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:05 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 Dr. Dokonalý
06:20 Mutanti II.
07:25 Mutanti II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:35 Tanec draků
07:20 Angele a Tony
08:55 Útěk ze Sibiře