Zatiahnuté
18°
Bratislava
Vladislav
25.9.2022
Do Luhanska vtrhlo tisícdvesto ozbrojencov, vraj Rusov
Zdielať na

Do Luhanska vtrhlo tisícdvesto ozbrojencov, vraj Rusov

KYJEV / Do obliehaného východoukrajinského Luhanska v noci z utorka na stredu vošla kolóna stopäťdesiatich ťažkých bojových vozidiel. Sprevádzalo ju vyše tisíc ozbrojencov. Oznámili to ukrajinské spravodajské zdroje s odvolaním na očitých svedkov. Informáciu potvrdil i hovorca ukrajinskej protipovstaleckej operácie.

Veliteľ ukrajinských armádnych operácii v Luhanskej oblasti Ihor Vorončenko uviedol, že kolóna je ruská, píše ukrajinský Censor. Ozbrojenci sú oblečení v ruských uniformách. Nie sú označení hodnosťami.

"Konvoj ruských ozbrojených síl prekročil ukrajinské územie pred troma dňami. Súčasťou kolóny je tisícdvesto ľudí, pravdepodobne vojakov ruskej armády a stopäťdesiat obrnených vozidiel vrátane tankov a raketových systémov Grad," povedal.

Konvoj postupuje

Nepotvrdené informácie o presune kolóny sa v minulých dňoch objavili i na Twitteri.

"Ľudia v obci Sčasťa v Luhansku, s ktorými sa mi podarilo hovoriť, potvrdili informácie, ale povedali, že ide o obyčajných žoldnierov, nie o vojakov ruskej armády," napísala ukrajinská reportérka Anastasia Stanko na Twitter.

SITA


Rusko dodávky zbraní a posíl východoukrajinským povstalcom popiera. Líder doneckých vzbúrencov Alexander Zacharčenko v utorok vyhlásil, že ťažká bojová technika, ktorá sa dostala do rúk separatistov, je bojová korisť zabavená v ukrajinských armádnych skladoch.

Obkľúčili dedinu Horlivka, pozrite si reportáž:

Za posledných 24 hodín počas bojov v Doneckej oblasti zahynulo 34 civilistov a ďalších 29 bolo zranených. Celkovo od marca v tejto oblasti zomrelo 951 ľudí a 1748 sa zranilo.

Súvisiace články

Najčítanejšie