Zatiahnuté
Bratislava
Marcel
20.4.2024
Rebríčku najvplyvnejších žien sveta kraľuje Angela Merkel
Zdielať na

Rebríčku najvplyvnejších žien sveta kraľuje Angela Merkel

Zdroj: SITA

NEW YORK / V aktuálnom rebríčku amerického magazínu Forbes sa objavilo deväť hláv štátov. Na čele zoznamu sa nachádzajú političky, podnikateľky či finančníčky a samozrejme ženy zo šoubiznisu. Všetky dámy boli porovnávané na základe majetku, obľúbenosti v médiach a vo sfére vplyvu.

Najmocnejšia Angela

Moc je slovo, ktoré obsahuje viac, ako len politickú a ekonomickú silu. Najvplyvnejšie ženy podľa magazínu Forbes sú tie, ktoré okrem týchto charakteristík majú významný vplyv aj v globálnom meradle.

Najmocnejšou ženou sveta je podľa Forbes nemecká kancelárka Angela Merkel, ktorá sa do zoznamu dostala už po desiaty krát, pričom na prvej priečke sa umiestnila už deväťkrát.

Nových mien je na zozname až osemnásť. Najvýraznejším je meno americkej ekonómky a predsedkyne Rady guvernérov Federálneho rezervného systému Janet Yellen. Tá si hneď pri debute uchmatla druhé miesto.

Na treťom mieste sa umiestnila manželka Billa Gatesa, podnikateľka a filantropka Melinda Gates. V prvej desiatke sa nachádzajú napríklad bývalá prvá dáma USA Hilary Clinton a aj tá súčasná, Michelle Obama.

V jubilejnom desiatom ročníku šoubiznis zastupuje televízna moderátorka Oprah Winfrey, ktorá sa dostala na 14. miesto, či jej kolegyňa Ellen DeGeneres (46. priečka).

Spomedzi herečiek na zozname figurujú Sofía Vergara (32. miesto) a Angelina Jolie (50. miesto).

Beyoncé aj Shakira

Do rebríčka 100 najmocnejších žien sa dostala aj americká speváčka Beyoncé. Tridsaťdvaročná rodáčka z texaského Houstonu obsadila 17. miesto a to aj vďaka vlaňajšiemu vystúpeniu počas polčasovej prestávky Super Bowlu, či úspešnému svetovému turné The Mrs. Carter Show a poslednému albumu Beyoncé.

Speváčky zastupujú, okrem Beyoncé, aj Shakira, ktorá skončila na 58. priečke a Lady Gaga (67. miesto). Brazílska modelka Gisele Bündchen obsadila 89.priečku.

Rebríček stovky najvplyvnejších žien magazínu Forbes oslavuje svoje desiate narodeniny. A práve desať žien sa v ňom nachádza od úplného začiatku. Okrem Melindy Gates, Oprah Winfrey a Hilary Clinton sú to britská kráľovná Alžbeta II., francúzska politička Christine Lagarde, rodená Indka a prvá dáma Pepsi Indra Nooyi, predsedkyňa Sony Pictures Entertainment Amy Pascal a manželka premiéra Singapuru Ho Ching.

Desať najmocnejších žien podľa magazínu Forbes

1. Angela Merkel
2. Janet Yellen
3. Melinda Gates
4. Dilma Rousseff
5. Christine Lagarde
6. Hillary Clinton
7. Mary Barra
8. Michelle Obama
9. Sheryl Sandberg
10. Virginia Rometty 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy