Vodič po potýčke vrazil autom do davu, hlásia jednu obeť
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
CAEN / Severozápadným francúzskym mestom Caen otriasol tragický incident. Muž tam v stredu úmyselne nabehol autom do skupiny ľudí v blízkosti železničnej stanice. Náraz si vyžiadal jednu ľudskú obeť, pričom štyria ľudia utrpeli vážne zranenia a ďalších 6 ľudí je ľahko zranených.
Archívna reportáž: Auto narazilo do domu v Úľanoch nad Žitavou (23.3.2026)
Hádka v bare skončila tragédiou
Vyšetrovanie ukázalo, že nešlo o teroristický útok. Tragickému incidentu predchádzala banálna hádka a fyzická potýčka v neďalekom bare. Jeden z aktérov konfliktu po bitke sadol za volant a vozidlo nasmeroval priamo do skupiny približne desiatich ľudí.
Vodič po náraze z miesta činu okamžite ušiel. Policajné zložky ho však vďaka rýchlemu zásahu krátko nato vypátrali a zadržali. Presné príčiny a motív potýčky sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.
? INFO - #FaitsDivers : Une voiture a délibérément foncé sur un groupe de personnes mercredi soir près de la gare de Caen, faisant 1 mort et 10 blessés, dont plusieurs grièvement.
— FranceNews24 (@FranceNews24) August 27, 2026
Le conducteur, un homme de 26 ans né en Russie, a pris la fuite avant d’être interpellé à… pic.twitter.com/ogUrAPfxYv
Prerušená doprava a rozsiahla akcia záchranárov
Okolie stanice v Caen bolo hneď po incidente kompletne uzavreté. Na mieste zasahovali desiatky hasičov, záchranárov a zdravotníckych tímov. V dôsledku zásahu policajných a záchranných zložiek bola v oblasti dočasne pozastavená aj železničná doprava.