Skoro jasno
27°
Bratislava
Božena
27.7.2026
V Česku sa zrejme pohybuje veľká mačkovitá šelma. Ľudia majú byť obozretní
Zdielať na

V Česku sa zrejme pohybuje veľká mačkovitá šelma. Ľudia majú byť obozretní

SOBĚSLAV / Na Táborsku sa zrejme pohybuje v prírode veľká mačkovitá šelma. Ľudia ju cez víkend zbadali pri obci Roudná blízko Soběslavi na Táborsku. Video od ženy, ktorá pohyb čiernej šelmy v nedeľu večer zaznamenala na mobil, dnes zverejnila polícia na webe.

Chovatelia nehlásili, že by im šelma ušla

Oznámenie preverujú policajti a poľovníci. Žiadna zoologická záhrada alebo chovatelia však nehlásili, že by im šelma chýbala. Ak by ľudia zviera zbadali, nemajú sa k nemu približovať, ale mali by kontaktovať políciu.

"Zviera je na pohybe, a môže sa tak objaviť aj na iných miestach, a to nielen na Táborsku. Žiadame verejnosť o obozretnosť pri pohybe v prírode pri poliach, lesoch. Policajti porozumeli starostov priľahlých obcí a spolupracujú s Krajskou veterinárnou správou a poľovníckymi združeniami," uviedla juhočeská policajná hovorkyňa Lenka Krausová.

V minulom týždni sa šelma podľa informácií od ľudí pohybovala pri Ševetíne na Českobudějovicku. Policajti sa domnievajú, že ide o rovnaké zviera.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy