Slovenskí hasiči vo Francúzsku pomáhajú pri požiaroch. Počas prvého dňa vykonali 25 zhodov vody
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Požiar vo Francúzsku sa vymyká kontrole
FRANCÚZSKO / Slovenskí hasiči majú za sebou prvý deň zásahu pri rozsiahlom lesnom požiari na západe Francúzska. V oblasti Le Temple pri meste Lacanau vykonala slovenská posádka počas leteckého hasenia 25 zhodov vody.
Slovenskí hasiči pomáhajú pri požiaroch vo Francúzsku
O nasadení informoval Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na sociálnej sieti. Slovenskí hasiči pri zásahu spolupracujú s francúzskymi kolegami aj príslušníkmi českého hasičského modulu. Spoločne podporujú pozemné jednotky, ktoré bojujú s postupujúcimi plameňmi.
Požiar zasiahol desiatky tisíc hektárov
Podľa HaZZ patrí požiar medzi mimoriadne náročné zásahy. Oheň už zasiahol približne 30-tisíc hektárov územia a z ohrozených oblastí muselo byť evakuovaných viac ako 100-tisíc ľudí.
Na likvidácii požiaru sa podieľa viac ako 1000 hasičov. Nasadených je vyše 300 kusov hasičskej techniky a k dispozícii sú aj všetky dostupné letecké prostriedky.
Velitelia koordinujú ďalší postup
Veliteľ slovenského modulu sa spolu s veliteľom českého tímu stretol so zástupcami riadiaceho štábu pre oblasť Gironde v meste Lège-Cap-Ferret. Spoločne koordinovali ďalší postup zásahu a informovali o nasadení aj miestne médiá.
Slovenskí hasiči budú vo Francúzsku pokračovať v pomoci pri zvládaní rozsiahleho lesného požiaru.