Jasno
30°
Bratislava
Margita
13.7.2026
Poslanec Filip Turek havaroval v centre Prahy, nemocničné auto skončilo na streche
Zdielať na

Poslanec Filip Turek havaroval v centre Prahy, nemocničné auto skončilo na streche

Archívne video

Archívne Štúdio 24: Pavel definitívne odmietol Turka

PRAHA / Český poslanec za stranu Motoristi Filip Turek sa v pondelok (13. 7.) krátko po poludní stal účastníkom dopravnej nehody v centre Prahy. Informoval o tom portál Novinky.cz. K zrážke došlo v blízkosti stanice metra a električkovej zastávky I. P. Pavlova.

Podľa doteraz známych informácií sa Turek so svojím osobným autom zrazil s vozidlom Nemocnice na Homolke, ktoré slúži na prevoz krvi. Po náraze sa nemocničné vozidlo prevrátilo na strechu. "Áno, je to tak. Mal som nehodu. Teraz tým autom, s ktorým som havaroval, pokračujem na ministerstvo," uviedol.

Podľa jeho slov vošiel do križovatky na zelený signál. Tvrdí, že práve tam došlo k zrážke s vozidlom prichádzajúcim z iného smeru. "Je to jednoduché, išiel som na zelenú a, žiaľ, zrazil som sa s autom, ktoré prichádzalo zhora. Keďže moje auto je väčšie, menšie vozidlo sa prevrátilo," povedal pre iDNES.cz.

Zranil sa 60-ročný vodič

Poslanec pri nehode neutrpel zranenia. Zranený bol približne 60-ročný vodič nemocničného vozidla, ktorého záchranári na mieste ošetrili. Podľa hovorcu pražskej záchrannej služby Karla Kirsa utrpel stredne ťažké poranenie hlavy a následne ho previezli do traumacentra.

Turek uviedol, že nehoda podľa neho nemala vážne následky. "Pán má odretú ruku, ale vyzerá to, že bude v poriadku. Určite sa mu ešte ozvem. Mrzí ma to," povedal a zároveň pripomenul, že za volantom je dôležitá opatrnosť.

Okolnosti nehody vyšetruje polícia

Na mieste zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému a doprava v okolí bola dočasne obmedzená. "V pondelok sa stala dopravná nehoda osobného vozidla a sanitného vozidla. Na mieste zasahujú všetky zložky integrovaného záchranného systému a doprava je v tejto oblasti obmedzená," uviedla hovorkyňa pražskej polície Eva Kropáčová.

Nehoda približne na 45 minút prerušila premávku šiestich električkových liniek medzi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo námestie.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy