Zatiahnuté, dažďové prehánky
15°
Bratislava
Karolína
3.6.2026
Šéf NATO Mark Rutte pricestoval do Kyjeva na neohlásenú návštevu
Zdielať na

Šéf NATO Mark Rutte pricestoval do Kyjeva na neohlásenú návštevu

Archívne video Archívna reportáž

Návšteva Rutteho na Slovensku

KYJEV / Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Mark Rutte v stredu pricestoval do Kyjeva na neohlásenú návštevu. Informovali o tom Ukrajinské železnice (Ukrzaliznycja) na sociálnych sieťach. Portál Ukrainska pravda uviedol, že príspevok aj s fotografiami následne zmizol, píše TASR.

Príchod oznámili železnice, príspevok neskôr zmizol

"Dnes na kyjevskej železničnej stanici s potešením vítame generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho. Táto návšteva je veľmi dôležitá, tak ako aj všetky predchádzajúce, pretože ide o gesto solidarity a podpory zo strany Aliancie pre našu krajinu," uviedli Ukrajinské železnice v príspevku, ktorý bol neskôr vymazaný.

O dôvodoch odstránenia príspevku sa oficiálne neinformuje.

Návšteva po masívnych ruských útokoch

Rutteho príchod do ukrajinskej metropoly sa uskutočnil krátko po rozsiahlych ruských útokoch na Ukrajinu. Pri nočných a ranných úderoch zahynulo podľa ukrajinských úradov najmenej 23 ľudí. Ukrajinské velenie uviedlo, že Rusko v utorok odpálilo 73 rakiet a vyslalo 656 dronov.

Podľa Kyjeva išlo o jeden z najväčších útokov od začiatku vojny, ktorý preťažil protivzdušnú obranu a spôsobil škody aj v hlavnom meste Kyjev a v meste Dnipro.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy