Opice uniesli dvojmesačné bábätko. Našli ho mŕtve v nádrži na vodu
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Opice na úteku
SURAJPUR / V indickom meste Surajpur sa odohrala srdcervúca tragédia. Dvojmesačný chlapček bol unesený priamo z detskej postieľky tlupou opíc. Jeho bezvládne telo bolo neskôr nájdené v nádrži na vodu na streche domu.
Dedinu v indickom štáte Uttarpradéš zasiahla šokujúca správa o nešťastí, aké si miestni nepamätajú. Podľa informácií portálov Daily Mail, tlupa opíc vtrhla do rodinného domu a zmocnila sa bezbranného dieťaťa, Keshava Kumara.
Dieťa spokojne spalo v postieľke, zatiaľ čo sa jeho rodina venovala prácam okolo domu. Keď si však všimli, že chlapček zmizol, prepuklo zúfalé hľadanie. Nádej sa im zatrblotala, keď zo strechy začuli slabé zvuky.
Smutný koniec na streche domu
Keď rodina vyliezla na strechu, naskytol sa im desivý pohľad. Bábätko našli v sude plnom vody. Okamžite ho vytiahli a privolali záchrannú službu. Napriek snahe lekárov v nemocnici už chlapcovi nedokázali pomôcť.
Prípad tragédie vyšetruje polícia. Veterinári sa domnievajú, že jedna z opíc si mohla pomýliť bábätko s vlastným mláďaťom, o ktoré nedávno prišla. Keď si uvedomila omyl, dieťa údajne odhodila.
Miestni žiadajú riešenie "opičieho problému"
Miestni obyvatelia vyjadrujú pobúrenie a tvrdia, že správanie opíc v ich oblasti je čoraz agresívnejšie. Domáhajú sa ráznych opatrení a reformy, ktorá by vyriešila takzvaný "opičí problém" a zabránila podobným tragédiám v budúcnosti. "Zabráni sa tak ďalším stratám na životoch," zhodujú sa obyvatelia.
Pozrite si aj archívne video: