Dráma v oblakoch: Let prerušil pokus o vniknutie do kokpitu
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
PARÍŹ / Panika na palube lietadla Easyjet. Let smerujúci z Lyonu do Porta sa v piatok večer zmenil na horor. Muž trpiaci delíriom sa pokúsil dostať do kokpitu, ostatní cestujúci ho spacifikovali.
Pozrite si aj archívnu reportáž o tom, ako lietadlo núdzovo pristálo na ceste
Lietadlo sa muselo vrátiť späť do Lyonu
Nečakaná udalosť otriasla pasažiermi letu EJU4429 smerujúceho z francúzskeho Lyonu do portugalského Porta. Podľa informácií polície a leteckej spoločnosti Easyjet sa 26-ročný portugalský občan pokúsil vniknúť do kokpitu lietadla. V dôsledku tohto incidentu sa lietadlo krátko po vzlietnutí muselo vrátiť späť na letisko v Lyone.
Hrdinstvo cestujúcich zabránilo najhoršiemu
Drámu na palube ukončili až ostatní cestujúci, ktorí muža spacifikovali a držali ho pod kontrolou až do pristátia. "Lietadlo EJU4429 z Lyonu do Porta sa krátko po vzlietnutí vrátilo späť do Lyonu kvôli správaniu jedného z pasažierov na palube," uviedla spoločnosť Easyjet vo svojom vyhlásení.
Delírium a letecká nevoľnosť
Po pristátí čakala na lietadlo polícia. Cestujúci, ktorý vyvolal rozruch, bol okamžite vyvedený z lietadla. Lekárske vyšetrenie následne odhalilo, že 26-ročný muž trpí leteckou nevoľnosťou a delíriom. Podľa informácií polície bol hospitalizovaný v jednej z nemocníc vo Francúzsku. Po vyriešení situácie lietadlo pokračovalo v ceste do Porta.