Skoro jasno
22°
Bratislava
Darina
12.8.2022
Muž preskočil plot prezidentského paláca a ušiel policajtom
Zdielať na
Bratislava

Muž preskočil plot prezidentského paláca a ušiel policajtom

BRATISLAVA / Neznámy muž preskočil v pondelok predpoludním plot Prezidentského paláca z Hodžovho námestia. Ochrana Prezidentského paláca muža zadržala a privolala policajnú hliadku, ktorá mala muža predviesť na výsluch.

V pondelok preskočil neznámy muž plot okolo prezidentského paláca. Dostal sa až na vnútorné nádvorie, kde ho zadržala ochranka a následne privolala policajnú hliadku. Keď ju však zadržaný muž uvidel, rozbehol sa a na rovnakom mieste preskočil plot na Hodžovo námestie a ušiel.

Ako informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan, Kancelária prezidenta požiadala riaditeľa Úradu pre ochranu ústavných činiteľov o vysvetlenie incidentu a zabezpečenie adekvátnej ochrany Prezidentského paláca. Tento prípad totiž nie je prvým prípadom, keď neznámy muž prenikol do priestorov paláca alebo areálu. V lete preliezol plot z Hodžovho námestia občan srbskej národnosti, ktorého okamžite zadržali príslušníci Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a následne odovzdali privolanej policajnejhliadke. Zadržaný muž ako dôvod preskočenia plotu uviedol, že ho niekto naháňal a hľadal útočisko.

Po tomto incidente Kancelária prezidenta investovala do technického zabezpečenia ochrany Prezidentského paláca, fyzickú ochranu však má na starosti Úrad pre ochranu ústavných činiteľov. Ešte pred tým, koncom mája, do paláca vnikol 35-ročný Čech, ktorý sa priamo v priestoroch paláca prechádzal. Šéf Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Radovan Horváth požiadal po tomto incidente o uvoľnenie z funkcie, od nového roka ho nahradil Peter Krajčirovič.

Šéf Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Radovan Horváth požiadal po prvom incidente o uvoľnenie z funkcie, od nového roka ho nahradil Peter Krajčirovič.

Súvisiace články