Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Problém s medveďmi pretrváva: Muž prichádza o úle s včelami
Zdielať na

Problém s medveďmi pretrváva: Muž prichádza o úle s včelami

BANSKÁ BYSTRICA / Minulý týždeň behal medveď po najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová. Teraz sa zrejme ďalší objavil v okrajovej časti. Vracia sa večer čo večer a rozbíja úle. Dôchodca Ján je jedným z viacerých, ktorí chcú z tohto dôvodu skončiť s chovom včiel. Vraj to nemá význam.

Tento týždeň sa medveď objavuje v záhrade na okraji Banskej Bystrice. Zakaždým zdemoluje ďalší úľ.

"Trikrát mi rozbil včielky a ja už končím s včielkami," povedal s plačom majiteľ úľov Ján Greguš. Úle stoja na oplotenom pozemku, navyše ich chráni elektrický oplôtok, ani to však nepomohlo. "Sú tu stopy dookola a zistil, že cez plot to má najbližšie. Bude to asi 5-ročný mladík," dodal Ján Greguš.

Dôchodca sa včelárstvu venuje celý život, záľubu je rozhodnutý zavesiť na klinec, návštevám šelmy totiž nevie zabrániť. "Ani elektrika nepomáha, len guľomet," povedal majiteľ úľov. Je to ďalší medveď, ktorého tento mesiac videli v Banskej Bystrici. Pred týždňom behal iný jedinec po najväčšom sídlisku Sásová, rovno medzi panelákmi a nakrútili ho aj ľudia z linkového autobusu.

"Nezistili sme potravné zdroje, ktoré by ho mohli lákať. Medveď sa tam objavil náhodne, ojedinelý výskyt," informoval Jaroslav Slašťan zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého. V Sásovej posilnili hliadky mestskej polície, zásahový tím tam viac hlásení o medveďovi odvtedy nezaznamenal. Preveria aj aktuálny prípad zo záhrady pána Greguša.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy